Всього 1 буханка – і півонії радують яскравим цвітінням увесь сезон

02.04.2025   22:31    348
Півонії є одними з найпопулярніших квітів на садових ділянках. Але для того, щоб рослини тішили фантастично рясним цвітінням, важливо правильно доглядати за ними, а головне – вчасно підживлювати.

Садівники розповіли, як і коли підживлювати півонії, щоб вони довго цвіли

У цій статті садівники розповіли, як і коли удобрювати півонії, щоб вони цвіли яскраво і довго.

Чому підгодівля важлива?

Півонії є рослинами, які потребують достатньої кількості корисних речовин для активного росту та яскравого цвітіння. Дефіцит поживних елементів може призвести до слабкого цвітіння, а кущі будуть дрібними й неохайними. Щоб цьому запобігти, слід забезпечити рослини всіма потрібними мікроелементами.

Останні новини:  Розсада перців мріє про “це” після пікірування

Коли і як підживлювати півонії?

Найперше підживлення півоній варто проводити навесні, до появи перших листків. У цей час вони особливо потребують поживних речовин для набору сил. Чудовий момент для проведення підгодівлі – березень-квітень.

Хлібна підгодівля: доступний і дієвий метод

Одним із найоригінальніших способів підгодівлі півоній є застосування чорного хліба. Це натуральний інгредієнт, який збагачує рослини всіма потрібними вітамінами та мікроелементами. При цьому важливо, щоб хліб не був свіжим, проте й не мав ознак плісняви.

Останні новини:  Компост усього за 4 тижні: швидкий спосіб приготування “супер-пупер” добрива за найкоротші терміни
Дідусь-агроном із 38-річним стажем розповів, як і коли підгодовувати півонії – будуть довго цвісти

Як правильно приготувати хлібний настій?

Беремо буханку чорного хліба та нарізаємо її шматочками. Далі кладемо хліб у відро й заливаємо водою. Залишаємо суміш у темному місці на 12 годин, щоб хліб настоявся. Після цього проціджуємо настій, щоб позбутися великих частинок хліба. Розводимо отриманий концентрат водою у співвідношенні: 2 частини настою на 10 частин води.




Отриманою рідиною рекомендується поливати півонії під корінь. Цей засіб допоможе збагатити ґрунт поживними речовинами, необхідними для пишного цвітіння.

Останні новини:  Що робити, щоб спатифілум квітнув протягом всього року: секрети підживлення

Переваги хлібної підгодівлі

Такий спосіб не лише економний і доступний, а й дієвий. Хлібний настій сприяє активному росту півоній і поліпшує їхнє цвітіння. Крім того, у ньому відсутні хімічні добавки, що робить його екологічно чистим і безпечним для довкілля.

Коли найкраще проводити підгодівлю?

Окрім першого весняного підживлення, півонії можуть потребувати додаткового удобрення протягом сезону. Зазвичай другу підгодівлю проводять наприкінці весни, коли квітконоси починають активно розвиватися. Третю підгодівлю краще здійснити на початку літа, щоб підтримати рослини в період цвітіння.


noviydoctor.com