Візантійський музей на Кіпрі показав скарби, повернені після розграбування (ВІДЕО)

25.03.2025   22:45    394

У музеї на Кіпрі показали неоціненні ранньохристиянські твори мистецтва. Багато з них раніше було викрадено з церков на півночі розділеного війною острова.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу NTD, передає Інше ТВ.

Візантійський музей Фонду архієпископа Макаріоса III відкрився 18 березня в столиці Нікосії після п’яти років масштабної реконструкції. Тут можна побачити мозаїки, ікони та фрески. Деякі називають найкращими та найрідкіснішими творами раннього християнства.

Останні новини:  Українська машина для розмінування Germina URCM-3000 успішно пройшла випробування (ВІДЕО)

Багато експонатів вкрали після турецького вторгнення 1974 року, спровокованого короткочасним грецьким переворотом. Потім їх продали на чорному ринку.

Протягом багатьох років кіпрська влада вистежувала та повертала численні вкрадені твори.

Директор музею каже, що розграбування було масштабним.

«Масштаби руйнування, пограбування на нашому острові величезні. Ми підрахували, що з церков викрали понад 20 000 ікон», каже Іоанніс Еліадес, директор Візантійського музею.

Останні новини:  В Україні розробили FPV-безпілотник із системою пошуку комплексів РЕБ (ВІДЕО)

У музеї зберігаються рідкісні мозаїки початку VI століття. Вони пережили іконоборство, коли візантійські імператори забороняли використовувати релігійні зображення в усьому регіоні.

Але наприкінці 70-х років зображення Христа, Діви Марії, архангелів та апостолів зірвали зі стін, розрізали на шматки й продали на чорному ринку. Більшість фрагментів пізніше знайшли в приватних колекціях і за рішенням суду повернули Кіпру.

Останні новини:  Ізраїль оголосив про розширення воєнної операції на півдні Гази (ВІДЕО)

«Деякі вилучили в районах на півночі. Але більшість із них розкидана по всьому світу, тому ми досі їх шукаємо», – каже Іоанніс Еліадес.

Директор музею сподівається, що музей надихне людей і розповість їм про масштаби збитків, яких конфлікт завдав культурній спадщині країни.