Чому з’являється рак і в чому його небезпека

Сьогодні,   12:10    87

 

Онкологічні захворювання вважають однією з основних проблем нашого століття. Кількість діагностованих випадків постійно зростає, а, крім того, знижується вік хворих.

Сам термін “рак” не надто коректний. Під ним мається на увазі цілий комплекс різних хвороб, в основі яких порушення нормальної роботи клітин одного або кількох органів. Перші випадки раку були описані ще в Давньому Єгипті, але вчені вважають, що онкологічні хвороби були у людей і тварин взагалі завжди.

У нашому організмі постійно відбувається процес ділення клітин. Іноді виникають помилки – це неминуча реальність. Але дуже рідко такі «поламані» клітини починають ділитися і тоді розвивається пухлина. У переважній більшості випадків клітини з генетичними поломками не діляться і знищуються імунітетом.

Щоб “бракована” клітина почала ділитися, потрібно щоб в ній відбулися дві критичні мутації, що зачіпають механізм поділу і апоптозу-запрограмованої смерті. Таким чином ракові клітини отримують можливість ділитися і при цьому не знищуються внутрішніми механізмами.

Останні новини:  Серотонін — не про щастя, мелатонін — не тільки сон: 5 міфів про гормони

Але навіть якщо такий процес стався, імунна система все ще може спрацювати. І основна проблема в тому, що ракові клітини вміють не тільки обманювати імунітет, але і змушувати його працювати на себе, використовуючи лімфатичну систему для поширення по організму.

Чому саме виникає рак, досі не відомо. Основними його причинами вважають шкідливі звички, погане харчування, недолік фізичної активності, стрес, деякі хронічні хвороби, запальні процеси і природне старіння організму – саме цим пояснюється той факт, що переважна більшість онкологічних захворювань припадає на людей старшого віку. Є в цьому процесі і роль генетичних факторів.

Останні новини:  Генетики розповіли, як дізнатися, чи народиться дитина здоровою

Найбільша небезпека раку полягає в тому, що пухлина може прогресувати дуже швидко. Деякі види раку розвиваються роками і їх можна зупинити при ранній діагностиці, але є і захворювання, які розвиваються за лічені дні. Наприклад, до таких відносяться гострі лейкози. Друга небезпека – поширення раку по організму. Якщо пухлина локалізована в одному органі, шанси на перемогу куди вищі, ніж при поширенні метастаз.





uapress.kyiv.ua

Останні новини:  Вчені: комарі вибирають людей з «смачною» групою крові