Трамп не виключає застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом

Вчора,   09:38    466

Обраний президент США Дональд Трамп не виключає застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом.

Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, чи виключає він економічний чи військовий примус для отримання контролю над Гренландією і Панамським каналом, Трамп сказав, що не підтверджує це.

«Ні. Можливо, нам доведеться щось зробити…. Ви говорите про Панаму і Гренландію — ні, я не можу запевнити вас ні в тому, ні в іншому», — додав він.

Останні новини:  У Білому домі зробили заяву щодо рішення України припинити транзиту російського газу

Зазначається, що сам Трамп неодноразово висловлював бажання, аби США купили Гренландію, називаючи данську територію і найбільший острів у світі «абсолютною необхідністю» для національної безпеки.

«Люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї, але якщо має, то вони повинні відмовитися від неї (Гренландії — ред.), тому що вона потрібна нам для національної безпеки», — заявив він у вівторок.

Останні новини:  Стало відомо, скільки ще часу Трамп буде терпіти біля себе Маска

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, яка відхилила першу пропозицію Трампа про купівлю Гренландії в 2019 році, назвала нову його заяву «абсурдною».

Трамп також раніше вимагав від Панами відновити право власності над каналом, яке США передали Панамі в 1977 році.

Його попередні коментарі викликали різку критику з боку президента Панами Хосе Рауля Муліно, який назвав контроль Панами над її водним шляхом «таким, що не підлягає обговоренню».

Останні новини:  Президент Азербайджану назвав Вірменію «фашистською державою» та «загрозою для регіону»

«Послухайте, Панамський канал життєво важливий для нашої країни. Він експлуатується Китаєм. Китаєм! І ми віддали Панамський канал Панамі, а не Китаю», — заявив Трамп.

Раніше президент Панами Хосе Рауль Муліно розкритикував погрози обраного президента США Дональда Трампа повернути контроль над Панамським каналом через завищення тарифів на прохід американських суден.

7 січня прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що майбутнє Гренландії мають вирішувати мешканці острова.

Фото: Dave Sanders / Politico


news-xl.net