Після падіння режиму Асада у Сирії та прихід до влади сил, які підтримувала Туреччина, для Ізраїля виникла нова небезпека. У Тель-Авіві вважають ймовірним напад з боку Анкари.

Ізраїль має готуватися до потенційної війни з Туреччиною через амбіції останньої відновити свій вплив часів Османської імперії. Про це попередив Комітет Нагеля, передає The Jerusalem Post.


Тель-Авів готується до війни з Анкарою

Комітет наголосив на ризику того, що сирійські угруповання приєднаються до Туреччини, створюючи нову потужну загрозу безпеці Ізраїлю.

Останні новини:  Глава МЗС Данії: Незалежність Гренландії можлива, але приєднання до США малоймовірне

Загроза з боку Сирії може перерости у щось навіть більш небезпечне, ніж іранська загроза, – йдеться у звіті відомства.

Там попереджають, що підтримувані Туреччиною сили у Сирії можуть діяти як посередники, живлячи регіональну нестабільність.

Зауважимо, що оцінка комітету зроблена на тлі все більш наполегливої ​​політики президента Туреччини Ердогана в регіоні, яку деякі аналітики вважають антагоністичною для інтересів Ізраїлю.




Довідка: Комісія Нагеля – комітет з оцінки бюджету оборонного відомства та балансу сил, який очолює колишній голова Ради національної безпеки Яков Нагель. В єврейських ЗМІ його часто називають “Комісією Нагеля”.

Останні новини:  Не розпродали. Де в Україні найдорожча й найдешевша земля

Прем’єр Ізраїлю прокоментував звіт комітету. Він заявив, що зараз відбуваються фундаментальні змін на Близькому Сході.

Іран довгий час був нашою найбільшою загрозою, але на арену виходять нові сили, і ми повинні бути готові до несподіванок. Цей звіт дає нам дорожню карту для забезпечення майбутнього Ізраїлю, – сказав політик.

Щоб підготуватися до потенційної конфронтації з Туреччиною, Комітет рекомендував такі заходи:

  • збільшити оборонний бюджет до 15 мільярдів нових шекелів щорічно протягом наступних п’яти років;
  • придбати додаткові винищувачі F-15, літаки-заправники, дрони і супутники для зміцнення можливостей Ізраїлю завдавати удари на великі відстані;
  • вдосконалити можливості багаторівневої протиповітряної оборони, зокрема системи “Залізний купол”, “Праща Давида”, “Стріла” та нещодавно введену в дію систему захисту на основі лазера “Залізний промінь”;
  • побудувати укріпленого бар’єру вздовж долини Йордану.