0
Щоб білокачанна капуста не гнила, не втрачала вологу і не покрилася пліснявою, її слід зберігати за певних умов.
Найкраще для цього підходить підвал з вологістю повітря 80% і температурою +2 -+5 градусів.
Однак на збереження овочів впливають і інші фактори.
Подробиці
Основне правило зберігання
Основне правило зберігання: качани не повинні стикатися один з одним. І тим більше не повинні лежати один на одному. Це призводить до загнивання листя в місцях зіткнення, оскільки там накопичується волога.
Звідси чорне мокре листя, поява плісняви та інші неприємності. Головки потрібно вільно розкласти на полиці в один ряд.
Варіант: підвішувати качани за кочерижку на перекладині.
Сучасний варіант: кожен качан помістити в овочеву сітку та підвісити в ній.
Найпростіший спосіб зберігання
Капусту можна просто укласти на стелажі. Головки повинні бути прикриті зеленим листям. Важливо збирати капусту в суху сонячну погоду. Качан необхідно залишити довжиною 3 см.
У папері
Раніше практикувалося зберігання в папері. Кожну голівку обертали газетою та нещільно укладали на полиці. Газета вбирала зайву вологу. Недолік методу в тому, що газети швидко намокали та їх доводилося періодично міняти.
У тирсі
Тирса — більш зручний наповнювач. Вона вбирає вологу, але не стає надто мокрою, як газета. Недолік: великий урожай так зберігати незручно (потрібні ящики та багато тирси).
Важливо: тирсу треба брати від листяних дерев, тому що хвойні надають овочам смолистого присмаку та запаху.
У глині
Це дуже давній метод зберігання капусти. Для нього необхідно зрізати зелене листя, яке не загорнулося в качан.
До качана прив’язували мотузку.
Головку капусти занурювали в середньої густини глиняний розчин, давали висохнути і підвішували на перекладину в підвалі. Усередині формувався мікроклімат, а зовні на качан не могли потрапити шкідливі мікроорганізми. Так вдавалося захистити капусту від в’янення, плісняви, гнилі.
Сучасний варіант: обернути качан плівкою. В цьому випадку можна не підвішувати, а покласти на полицю.
На балконі
Власники квартир пристосувалися зберігати овочі по-своєму. На балконі ставиться утеплений пінопластом (або іншим утеплювачем) ящик. У нього поміщається капуста. Тут знадобиться спосіб обертання плівкою, оскільки місця мало і капусту доводиться вкладати в кілька шарів. Плівка ізолює кожну головку.
У сильний мороз ящик додатково накривають старими ковдрами, одягом чи поролоном. Всередину кладуть пляшки з гарячою водою та періодично їх змінюють.