Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Австрії.
Депозитна система поширюється на всі напої у пластикових пляшках та алюмінієвих бляшанках об’ємом від 0,1 до 3 літрів, за винятком молочних продуктів та фруктових сиропів. Очікується, що близько 90% тари буде повертатися через широку мережу супермаркетів, де будуть встановлені спеціальні автомати для прийому. Проте невеликі торгові точки без таких автоматів також будуть зобов’язані приймати порожню тару, та лише ту, яку вони продають, і в тій кількості, яку вони зазвичай продають окремим клієнтам.
Повернути можна буде лише ті пластикові пляшки та алюмінієві бляшанки, які матимуть спеціальні маркування та логотип депозиту. Зараз їх в Австрії викидають у спеціальні сміттєві контейнери,
Передбачений перехідний період: до кінця березня можна виготовляти одноразову тару без логотипу застави та до 31 грудня 2025 року продавати напої у таких пляшках і бляшанках.
Існують вимоги і для здачі тари: пляшки та бляшанки мають бути не роздавленими, а логотип застави має чітко розпізнаватися.
Очікується, що введення застави у 25 центів за пляшки чи бляшанку не призведе до суттєвого здорожчання напоїв, оскільки система фінансується за рахунок внесків виробників та продажу відсортованої тари.
Нова система депозиту на одноразові пластикові пляшки та алюмінієві бляшанки є одним з маякових проєктів чинної міністерки з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики Австрії Леонери Ґевесслер. Він покликаний збільшити рівень збору пластикової та алюмінієвої упаковки в країні з метою їх більш якісної переробки та виконання вимог ЄС. Досі в Австрії діяла застава у розмірі 8-15 центів за скляні пляшки, які підлягають поверненню.
Фото: APA