Ваші звички, які здатні похитнути довіру оточуючих людей

03.01.2025   17:40    388


Виявляється, у будь-якої людини може бути досить багато звичок, які знижують харизму і змушують оточуючих втрачати довіру. Саме про такі звички розкажуть психологи.

Неправильна мова тіла

Велике значення варто приділяти тому, наскільки комфортно ви себе відчуваєте серед людей, в розмовах. Існує дуже багато людей, яким некомфортно спілкуватися з кимось незнайомим, але вони виглядають при цьому впевнено і переконливо.

Відомо, що людина, яка не відчуває незручності, сидить прямо, має рівний голос, посміхається і підтримує зоровий контакт зі співрозмовником. Якщо ви будете удавати, що ви не нервуєте, то цей сигнал передасться від тіла до мозку, і ви насправді заспокоїтеся, чим завоюєте довіру оточуючих.

Неправильні емоції

Ви можете ввести в оману людей, якщо будете говорити з посмішкою на обличчі щось малоприємне або сумне. Наприклад, виходить новина: «Вчора стало відомо, що в ході військових дій загинуло сто осіб». Якщо оратор, ведучий або проста людина в приватній бесіді буде говорити про це і посміхатися, то це змусить оточуючих перестати йому довіряти.

У психології це називають «захопленням від обману» або «тріумфом брехуна», коли людина хоче приховати щось і тому посміхається. Також це може бути нервовою посмішкою, причиною якої є стрес. Якщо ви хочете, щоб люди довіряли вам завжди намагайтеся правильно підбирати емоції, говорячи з посмішкою і сміхом про щось веселе, з нейтральною емоцією про щось буденне і з ноткою смутку про щось сумне.

Останні новини:  Ефективний метод подолати неприємний запах з духовки

Постійні паузи в розмові

Коли людина робить паузи занадто частими або довгими, то це змушує навколишніх думати, що їм брешуть. Намагайтеся як можна менше мовчати в розмові. Якщо ж ви дійсно брешете і не хочете бути спійманими на цьому, вам варто повністю позбутися від довгих пауз у розмові.

У контексті пауз слід відмітити також проковтування слини. В нормальному діалозі, коли всі спокійні і нікому не потрібно щось приховувати, всі спілкуються настільки невимушено, що цей процес непомітний. Але якщо людина починає ковтати слину під час своєї промови, то це свідчить про те, що вона хвилюється і переживає. Переживання можуть бути пов’язані з брехнею. Якщо ви говорите з кимось незнайомим, він може розцінити це як сигнал того, що його обманюють.




Ви ховаєте руки в кишенях

Останні новини:  Навіщо дачники зберігають новорічні ялинки після свята: заощадливі садівники назвали 3 причини зробити це

Це дуже важливо, якщо ви розмовляєте на гостру тему, вам необхідно прийти зі співрозмовником до якоїсь угоди. Руки в кишенях позбавляють вас харизми і змушують оточуючих думати, що ви від них щось приховуєте. Те ж саме можна сказати про руки за спиною.

Якщо нема чим зайняти їх, візьміть в руки телефон, папери або сумку. Є багато способів зайняти свої руки в офісі або на вулиці.

Ніяких емоцій

Якщо ви не виражаєте емоції, говорите монотонно, то це викликає сильну недовіру. Створюється враження, що ви промовляєте заздалегідь завчений текст. Намагайтеся урізноманітнити свою промову — десь посміхнутися, десь більше жестикулювати руками.

Не бійтеся сміятися, коли вам смішно, і сумувати, коли вам сумно. Потайливі люди, які не показують нікому своїх емоцій, згідно з дослідженнями, викликають в оточуючих сильну неприязнь і недовіру. Їх часто цураються, з ними не діляться таємницями і в них не просять порад.

Останні новини:  Як досвідчені господині використовують картопляне лушпиння

Корисні поради для підвищення довіри

Намагайтеся більше розслаблятися під час розмови. Якщо ви надмірно напружені, то пам’ятайте про те, що ваше тіло і розум пов’язані. Контролюйте тіло, тож ви зможете контролювати і розум. Спокійна людина заслуговує довіри.

Говоріть частіше на улюблені теми. Намагайтеся вести тему розмови в те русло, яке ви вважаєте найбільш приємним і близьким собі. В ході такої розмови ви зможете спілкуватися більш емоційно і жваво.

Уявляйте собі, що співрозмовник — ваш друг і позитивно налаштований стосовно вас. Цей метод більше підходить тим, хто відчуває легкий дискомфорт при знайомствах.

Будьте емоційними. Посмішки, жестикуляція та багатство міміки розташовують співрозмовників до більш довірчого та позитивного спілкування.

Найважливіша порада — будьте чесними. Якщо ви будете говорити людям правду і будете щирими з ними, то ні про яку недовіру не йтиме мова. Іноді вставляючи в розмову магічні фрази: «Якщо чесно» або «Буду з вами чесною/чесним»


woman24.kyiv.ua