Альтруїзм, довіра, співпраця і співчуття є необхідними складовими гармонійного і добре функціонуючого суспільства. Також ці якості виявилися корисні для фізичного і психічного здоров’я людини, стверджують результати нового дослідження.
В цілому в ньому було задіяно близько 198 тис. учасників. Провела його міжнародна дослідницька група з Університету Гонконгу, Гонконгського університету Шу Янь, університету Англія Раскін і Кембриджського університету.
При цьому в матеріалі уточнюється, що випадкові добрі вчинки, такі як допомога сусідам з продуктами, більшою мірою пов’язані із загальним станом здоров’я, ніж щотижневе волонтерство в організації. Ці випадкові дії, звані “неформальними пожертвуваннями”, мають тенденцію бути більш різноманітними і навряд чи будуть монотонними. Також вони можуть привести до створення нових соціальних зв’язків, які потім принесуть користь як фізичному, так і психологічному здоров’ю.
Крім того, вчені виявили більш сильну зв’язок між добротою і «евдемонічним благополуччям» – зосередженням уваги на реалізації свого потенціалу і пошуку справжнього сенсу життя замість щастя або позитивних емоцій. Особливо високий відсоток цього зв’язку спостерігався у молодих людей. Старші групи відчували більший вплив доброти на свій фізичний стан. Також було показано, що жінки різного віку мають більш сильний зв’язок між добрими вчинками і здоров’ям, ніж чоловіки.