Дійсно у такій ситуації хтось одразу нервує, хтось шукає недоліки у догляді, а дехто замислюється, чи це природний процес. Відповідь залежить від багатьох чинників, які ми зараз розглянемо.
Зима і зміни кольору
Буріння туї взимку — цілком нормальне явище для деяких її сортів. Це своєрідна реакція на зниження температури та зменшення світлового дня. Крім того, взимку вироблення хлорофілу сповільнюється. Це і призводить до появи коричневих, золотистих або навіть бронзових відтінків.
Така зміна кольору зовсім не означає, що туя загинула або захворіла. З приходом весни вона, як правило, знову набуває свого звичного зеленого окрасу.
Сорти, які змінюють колір
Деякі сорти мають особливість змінювати відтінок на зиму, і це їхня природна поведінка. Так, туя Брабант взимку може набути бронзового відтінку, а навесні цей колір зникає, повертаючись до насиченого зеленого. Або туя східна. У багатьох випадках ця рослина стає яскраво-бронзовою.
Сорти, які завжди залишаються зеленими
Деякі ж сорти зберігають своє зелене забарвлення навіть у найсуворішу зиму, якщо вони здорові й правильно доглянуті. Наприклад, туя Голден Глоб із золотисто-зеленим відтінком, який не змінюється ані влітку, ані взимку. А дерево виду Складчаста або гігантська — відома своєю стійкістю до холодів і здатністю залишатися яскраво-зеленим протягом року. Так само й корейська — дуже декоративна, яка навіть у сильний мороз тримає свою темно-зелену крону.
Коли буріння — причина для занепокоєння
Хоча, як ми сказали вище, буріння в зимовий період для багатьох сортів є нормальним явищем, іноді це може бути сигналом про проблеми.
- Грибкові інфекції можуть викликати зміну кольору й навіть загибель гілок.
- Якщо восени рослині не забезпечили достатньо поливу, це може викликати зимовий стрес.
- На початку весни, коли сонце стає активнішим, буріння може бути наслідком опіків.
Обов’язково пам’ятайте про це і будьте пильними.