Виробники підвищують ціни на автомобілі заради електрокарів

Вчора,   20:31    349
Європейські автовиробники вимушено підвищують ціни на паливні автомобілі, аби відповідати новим нормам ЄС та підвищити продажі електрокарів.


  • ЄС з 1 січня посилить правила викидів 
  • Близько 22% проданих автомобілів повинні бути електричними 
  • Автовиробники мають заплатити 15 мільярдів євро штрафів 
  • Компанії знижуватимуть ціни на електромобілі для уникнення штрафів

Європейські автовиробники підвищують ціни на бензинові автомобілі та готують знижки на електромобілі, оскільки вони готуються до ще одного виклику – жорсткіших правил щодо викидів, які загрожують подальшим скороченням прибутків у автомобільній галузі. 

З 1 січня Європейський Союз різко знизить обмеження на викиди вуглекислого газу в атмосферу автомобілями. Таким чином, щонайменше п’ята частина всіх продажів більшості автомобільних компаній повинна бути електромобілями, щоб уникнути великих штрафів. 

Але цього року лише 13% усіх автомобілів, проданих у регіоні, були електричними, про що свідчать дані лобістської групи Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA). 

Більш жорсткі правила з’явилися, оскільки сектор вже має справу з надлишковими потужностями через слабкі продажі та зростаючу китайську конкуренцію, про що останні місяці говорили Volkswagen, Stellantis та інші. 

Тепер компаніям потрібно продавати більше електромобілів, виробництво яких коштує дорожче, ніж традиційні автомобілі, у той час, коли політична та економічна невизначеність і зменшення субсидій на електромобілі стримують споживання. 

Останні новини:  В Україні вироблятимуть японські пікапи: подробиці

На знак зростаючого занепокоєння щодо правил цього місяця генеральний директор Stellantis Карлос Таварес раптово пішов у відставку, частково через розбіжності з радою директорів компанії щодо того, як вирішити цю проблему. 

Керувальний попит 

За кілька тижнів до кінця року європейські політики закликають Брюссель переглянути цілі. Але автовиробники, перш за все, прагнуть уникнути штрафів, які можуть досягти 15 мільярдів євро на основі поточних продажів. 




Очікувані штрафи можуть виглядати так, як наведено в цій інфографіці від Reuters. 

 

VW, Stellantis і Renault за останні два місяці підняли ціни на моделі з бензиновими двигунами на кілька сотень євро, що, на думку аналітиків, є спробою обмежити попит на автомобілі з більш важкими викидами та зробити привабливішими дорожчі електричні моделі. 

Минулого місяця Peugeot (Stellantis) підвищив ціни у Франції на всі свої моделі, крім повністю електричних, на 500 євро. 

Renault Group підвищила ціни на деякі бензинові моделі, наприклад, додавши 300 євро або 1,6% на Clio SCE 65, але залишила ціни на гібридні версії без змін. 

Останні новини:  В Україні зростуть ціни на автострахування з 1 січня 2025 року

Peugeot описав нове ціноутворення як «економічне зростання», тоді як у Renault сказали, що підвищення є «нормальним» під час одного покоління автомобіля. 

Однак ця стратегія може дати зворотний ефект. Підвищення цін на бензинові автомобілі має допомогти скоротити розрив із дорожчими електромобілями, але, враховуючи слабке зростання ринку, може не призвести до достатнього обсягу продажів електромобілів. 

Продажі в регіоні приблизно на п’яту частину нижчі, ніж до COVID. 

Вважається, що підвищення цін на автомобілі з ДВЗ означатиме скорочення виробництва і від цього постраждає весь ланцюжок створення вартості та постачальники. 

Знижки та об’єднання 

Підвищення цін на автомобілі з ДВЗ має допомогти фінансувати майбутні знижки на електромобілі, але, ймовірно, негативно вплине на загальний прибуток виробників. 

За прогнозами, VW найбільше постраждає від нових правил через високі обсяги продажів. Виробник за останні місяці вже знизив ціну на свій електричний компактний автомобіль ID.3 на кількох ринках, зменшивши її до 30 000 євро в Німеччині. 

Останні новини:  Абсолютно новий Hyundai Creta: що відомо про електричну модель

Наразі відповідно до інфографіки від Reuters лише деякі електромобілі коштують в ЄС дешевше 25 000 євро.  

 

Відповідно до очікувань, продажі електромобілів у Європі, включаючи ЄС, а також Велику Британію, Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, зростуть на 41% до 3,1 мільйона одиниць у 2025 році. 

Однак знижка для стимулювання продажів має певну ціну. У Великій Британії вважають, що досягнення цілей щодо електромобілів обійдуться автовиробникам у 6 мільярдів фунтів стерлінгів цього року, включаючи близько 4 мільярдів фунтів у вигляді знижок. 

Проте для уникнення штрафів, традиційні автовиробник можуть об’єднуватись з виробниками, які виготовляють лише електромобілі.   

Наприклад, японська Suzuki у жовтні погодилася об’єднатися з Volvo, що належить Geely, у 2025 році. 

Ця домовленість майже повністю усуне будь-яку загрозу штрафів для Suzuki, враховуючи велику кількість пропонованих Volvo електромобілів. 

На цій інфографіці від Reuters видно, які з виробників потрапляють у нові норми викидів. 

 

Наразі автовиробники намагаються пояснити, що нові норми мають бути переглянути заради збереження робочих місць.  

Серед останніх новин можна згадати про закриття заводу Audi та можливу зупинку двох заводів VW. 


motorcar.com.ua