Найбільший у світі айсберг знову вирушив у подорож від берегів Антарктиди (ВІДЕО)

Сьогодні,   05:24    749

Трильйонотонний айсберг A23a, що відколовся від Антарктиди у 1986 році, відновив свій рух у Південному океані. Вчені відстежують його шлях та досліджують вплив на морські екосистеми.

Айсберг A23a настільки величезний, що Британська антарктична служба (BAS) називає його «мегабергом»: він важить понад трильйон тонн. Про це повідомляє  Forbes, пеши УНН.

Деталі

Уперше айсберг відколовся від шельфового льодовика Фільхнера в Антарктиді 1986 року, але потім застряг у морі Ведделла на три десятиліття.

Після довгого застрявання гігантський айсберг тепер дрейфує в Південному океані. Вчені та супутники відстежують переміщення айсберга, щоб побачити, як він може вплинути на екосистеми, з якими взаємодіє.

З’явилося відео, що показує краєвиди айсберга з рівня океану і з супутників у космосі, на якому можна побачити, як A23a здійснює піруети, а потім, нарешті, дрейфує.

Останні новини:  ЗСУ знищили російський РЛК "Небо-М" ударами ракет ATACMS

Уперше айсберг відколовся від шельфового льодовика Фільхнера в Антарктиді 1986 року, але потім застряг у морі Ведделла на три десятиліття. У 2020 році він почав рухатися на північ, але його подорож зупинилася.

Захопливо бачити, як A23a знову рухається після періодів застрявання

— сказав океанограф BAS Ендрю Мейерс.

«Протягом декількох місяців айсберг був замкнений у колоні Тейлора, океанографічному явищі, коли вода, що обертається над підводною горою, утримує об’єкти на місці. Ця динаміка змушувала A23a обертатися на одному місці, затримуючи його очікуваний швидкий дрейф на північ», — заявили у BAS.

Останні новини:  Мазут з російських танкерів укрив узбережжя Кубані (ВІДЕО)

Востаннє A23a спостерігали наприкінці 2023 року, коли супутники засікли спробу айсберга піти з Антарктиди. Цей айсберг може змінити області, через які він рухається.

Ми знаємо, що ці гігантські айсберги можуть забезпечувати поживними речовинами води, через які вони проходять, створюючи процвітаючі екосистеми в інших, менш продуктивних, областях. Ми не знаємо, який вплив можуть чинити на цей процес конкретні айсберги, їхній масштаб і походження,




сказала біогеохімік Лора Тейлор, яка була частиною експедиції, яка відвідала A23a особисто рік тому.

Дослідники брали проби води попереду, позаду і поруч з айсбергом, щоб вивчити його вплив на екосистему. Тепер він вільно пливе.

Останні новини:  77-річний автомобіль завівся і поїхав після 30 років простою (відео)

Науковці очікують, що айсберг попрямує до острова Південна Джорджія, де тепліша вода, ймовірно, спровокує розпад великого айсберга на дрібніші шматки.