ZF розробив «підвіску від заколисування»

Сьогодні,   08:31    192


ZF розробив «підвіску від заколисування»




Німецький концерн ZF розповів, що в автомобілях з системами автономного водіння водії все частіше страждатимуть від синдрому, схожого на морську хворобу. Компанія хоче запобігти цьому за допомогою спеціального активного шасі. Розповідаємо, як це працюватиме.

Поточна версія технології під назвою sMotion спирається на амортизатори, якими можна керувати індивідуально на кожному колесі: насос перекачує оливу в амортизатор і з нього – це означає, що висоту кузова можна постійно регулювати в режимі реального часу, залежно від дорожньої ситуації.

Останні новини:  Штраф 1190 гривень: кого з українців можуть покарати за брудну машину

Наприклад, при проходженні поворотів амортизатори на зовнішній стороні заповнюються оливою так, що кузов залишається в рівному положенні відносно дороги. При прискоренні чи гальмуванні аналогічне відбувається з задніми або передніми колесами.

Розробники називають сам ефект «режимом вертольота», тому що салон ніби «летить» над дорогою рівномірно, як це відбувається під час польоту вертольота. У майбутньому технологія також має навчитися заздалегідь враховувати інформацію про нерівності дорожнього покриття та вміти їх компенсувати.

Останні новини:  На авторинок України вийшов електрокар Hyundai Ioniq 5 N за 3 000 000 гривень

Між іншим, проблема заколисування в автомобілі доволі поширена. За даними дослідження університету Мічигану, проведеного у 2015 році, від 6% до 12% користувачів автомобілів з системами «автопілота» час від часу або регулярно страждають від морської хвороби під час руху.

Отже, люди будуть змушені відмовитися від таких занять, як читання, листування, перегляд фільмів чи відеоігор за кермом. Натомість їм доведеться проводити час іншими способами, наприклад, дивитися у вікно, розмовляти телефоном або просто спати. І всі «фішки» систем автономного водіння, про які постійно говорять виробники, зводяться в цьому випадку нанівець.

Останні новини:  В США представили першу сонячну панель для електромобілів


avtomir.ua