Кавову гущу збираю навіть по сусідах – на городі їй ціни нема! От які 4 способи використання я придумала

03.12.2024   02:14    171

Кава може бадьорити не лише людей, але й рослини. Тому, якщо ви справжній кавоман, не поспішайте викидати використану гущу. Розповідаємо, як її можна з користю використовувати на ділянці.

Городники розповіли, як з користю використовувати кавову гущу на ділянці

Кава як добриво

Звичайно, за своєю ефективністю кава не зрівняється з будь-яким швидкодіючим добривом і, тим більше, не замінить комплексної підгодівлі. Проте варто визнати, що внесення кавової гущі в ґрунт навколо рослин позитивно на них впливає.

Органіка, яка розкладається, підвищує біологічну активність ґрунту. По-перше, вона насичує його азотом. По-друге, вона приваблює дощових черв’яків, які розпушують ґрунт. По-третє, кава як добриво полегшує рослинам засвоєння міді, магнію, калію та фосфору.

Існує думка, що кава значно підвищує кислотність ґрунту, тому підходить лише для рослин, які потребують низького рівня pH (хвойні, рододендрони, вереси тощо). Проте це не зовсім так. Кава дійсно “окислює”, але лише у свіжому вигляді.

Останні новини:  Які гормони виробляються в організмі під час закоханості?

Використана ж кавова гуща має нейтральну реакцію – близько pH 6,5-6,8 (за ідеального кислотно-лужного балансу pH 7). Для впевненості перед використанням на городі гущу бажано промити чистою водою.

Компост із кавової гущі

Компостувати використану каву простіше простого, адже достатньо просто викидати гущу у компостну купу. Знову ж таки, враховуючи суперечки про її кислотність, для більшого спокою бажано попередньо промити її під струменем проточної води.

Слідом за гущею можна додавати і паперові кавові фільтри. Усе це перегниє та принесе користь рослинам. Але зверніть увагу, що кавова гуща повинна становити не більше 15-20% всього компосту.

Останні новини:  Сезонне меню грудня: 5 цікавих рецептів на кожен день
Виявляється, кавову гущу можна перетворити на цінне добриво для городньої ділянки

Мульча з кавової гущі

Велика кількість городників застосовує кавову гущу як екологічно безпечну мульчу. Вона безпечна для рослин, поступово вивільняє поживні елементи у ґрунті, збагачує його азотом, приваблює дощових черв’яків, виглядає природно та приємно для ока.




Але головний недолік такої мульчі – вона може запліснявіти. Щоб цього не допустити, знову ж таки городники радять промити гущу чистою водою та підсушити її перед розсипанням по поверхні ґрунту.

Крім того, якщо ви п’єте каву з цукром і молоком, вони залишаються на кавовій гущі. Солодка мульча може привабити мурах та інших комах. Тому промивати масу перед сушінням обов’язково потрібно.

Останні новини:  Не заливайте каву окропом, щоб не втратити її смак та аромат

Бар’єр від шкідників

Існує думка, що кавова гуща, яка розсипана навколо рослин, слугує надійним бар’єром від слимаків та равликів, які часто стають справжнім “головним болем” для деяких культур.

Крім того, за твердженнями деяких городників, кава може не лише відлякувати, але й знищувати личинки шкідників, зокрема комарів та клопів.

Звичайно, під час боротьби з небезпечними для врожаю комахами сподіватися виключно на каву не варто, але залучити її на свій бік як додаткового союзника не буде зайвим.


noviydoctor.com