ШІ допоміг зрозуміти таємницю ефективності мозку

Сьогодні,   13:30    114

Дослідники створили алгоритм штучного інтелекту, який імітує здатність геному ефективно стискати і передавати критично важливу інформацію.

by @BillionPhotos

Десятиліттями вчені намагалися розгадати парадокс людського мозку: як крихітна молекула ДНК зберігає інструкції для створення надскладної системи нейронних зв’язків. Дослідники з лабораторії Cold Spring Harbor запропонували можливе пояснення для цього парадокса і використовували його для поліпшення штучного інтелекту.

Дослідники припустили, що обмеженість генетичної інформації може бути еволюційною перевагою, а не недоліком. Учені вважають, що жорсткі обмеження змушують біологічні системи ставати ефективнішими, адаптивнішими та розумнішими. Щоб перевірити теорію, дослідники розробили алгоритм, який імітує принципи геномного стиснення інформації.

Розроблений ШІ компактно упаковує величезні масиви даних, подібно до того, як геном кодує складні інструкції для розвитку мозку. Під час експериментів учені виявили, що ненавчений алгоритм практично не поступався сучасним системам ШІ в завданнях розпізнавання зображень і навіть показував інтуїтивне “розуміння” відеоігор.

Останні новини:  ШІ навчився розбиратися в нейробіології краще за досвідчених учених

Незважаючи на вражаючі результати, дослідникам ще далеко до повної імітації людського інтелекту. Олексій Кулаков, співавтор дослідження, наголошує на колосальній різниці між можливостями геному та обчислювальною потужністю мозку: кора головного мозку вміщує близько 280 Тб інформації, тоді як геном – лише годину відео високої чіткості.

Проте дослідники вважають, що новий алгоритм можна використовувати для запуску складних мовних моделей на мобільних пристроях з обмеженими обчислювальними ресурсами. Це може означати принципово новий підхід до створення більш компактних і ефективних систем штучного інтелекту.

Останні новини:  Вчені виявили, що вовки можуть імітувати бджіл

Факти по темі:

  1. Геном людини містить близько 3,2 мільярда пар основ, але зберігає лише 750 Мб інформації, що дорівнює 1% обсягу стандартного фільму у форматі 4K.
  2. Стиснення даних за допомогою методів, подібних до геномного, використовується в сучасних системах біоінформатики для аналізу ДНК і білкових структур.
  3. Штучний інтелект, здатний працювати на обмежених ресурсах, може революціонізувати використання ШІ у портативних пристроях, як-от смартгодинники чи дрони.
Останні новини:  Вчені вирішують проблему електроніки за допомогою мікросфер із чистого золота


cikavosti.com