Фото: Getty Images
Юрій Ушаков дуже сподівається, що Вірменія відновить повноцінну участь в ОДКБ
У Кремлі дуже сподіваються, що вірменські представники рано чи пізно відновлять свою співпрацю в межах ОДКБ.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян не візьме участі у саміті Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Астані 28 листопада. Про це заявив помічник глави російської держави Юрій Ушаков на брифінгу у вівторок, 26 листопада.
«Вірменія брати участь (у роботі саміту – ред.) не буде, але її представники заздалегідь повідомили, що нічого не мають проти ухвалення на саміті відповідних узгоджених документів», – сказав він журналістам.
Ушаков заявив, що Москва «не ставить під сумнів право вірменських партнерів самостійно визначати свій курс щодо подальшої роботи організації».
При цьому він зазначив, що Єреван де-юре залишається повноправним членом ОДКБ та зберігає за собою усі відповідні права та обов’язки.
«Двері для фізичного повернення Вірменії до роботи ОДКБ відчинені, і ми сподіваємося, що все-таки вірменські представники рано чи пізно відновлять свою співпрацю в межах цієї організації», – додав Ушаков.
А у вересні Нікол Пашинян підтвердив, що Вірменія може вийти з ОДКБ, бо деякі союзники не виконали договірних зобов’язань і «спланували війну проти нас разом із Азербайджаном».
Також Пашинян заявив, що ОДКБ створює загрози безпеці, існуванню та суверенітету Вірменії, чим викликав бурхливу реакцію у Кремлі.
ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) – це міжнародна організація, заснована з метою забезпечення безпеки та співпраці між країнами-учасниками у військовій та політичній сферах. Була створена у Ташкенті (Узбекистан) 15 травня 1992 року з підписанням Договору про колективну безпеку. Основною метою організації декларувалося забезпечення колективної безпеки та стабільності в регіоні. Зараз до її складу входять шість країн: Вірменія (участь призупинена), Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.