Нічні походи в туалет можуть вказувати на хворе серце, рак та діабет

Вчора,   20:47    81


Нічні походи в туалет можуть вказувати на хворе серце, рак та діабет

Потреба в сечовипусканні вночі може пояснитися серцевою недостатністю та підвищеним рівнем цукру в крові.

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії), у більшості випадків нічні походи в туалет бувають пов’язані з тим, що ввечері або незадовго до сну людиною було випито багато рідини.

Але якщо доводиться часто прокидатися вночі, щоб помочитися, це може говорити про ніктурію. Цей стан асоціюється з цілою низкою медичних проблем, включаючи цукровий діабет. Фахівці пояснюють: при діабеті в крові підвищується вміст цукру, і тіло починає активніше виробляти сечу, щоб вивести з рідиною надлишки. До того ж посиленому сечовипусканню сприяє спрага, відчуття якої значно загострюється у діабетиків.

“Високий рівень цукру в крові також дратує сечовий міхур, змушуючи вас частіше мочитися”, – констатує NHS.

Останні новини:  Цей тест може допомогти вам дізнатися, чого не вистачає у вашому житті сьогодні, щоб бути по-справжньому щасливим

Фахівці служби радять людям, що прокидаються ночами для походів у туалет, перевіритись на можливий предіабет чи діабет.

Інші симптоми, які також вказують на це захворювання – втрата ваги та м’язової маси, свербіж в інтимних зонах або часті епізоди молочниці, повільне загоєння порізів, помутніння зору.

Ще однією поширеною причиною ніктурії є проблеми із серцем. За словами уролога Джеффрі Вайса, нічні пробудження можуть говорити про серцеву недостатність. При цьому порушенні кровообіг стають менш ефективними, через що в ногах виникають скупчення води, набряки. Коли людина укладається в ліжко, її ноги піднімаються, і рідина, що надходить з них, починає виводитися нирками.

Останні новини:  Як очистити часник за кілька секунд

Інші ознаки серцевої недостатності – задишка у стані спокою, підвищене почуття втоми та швидка стомлюваність, запаморочення.

Також нічні позиви до сечовипускання можуть бути пов’язані з станом простати, що змінився. Медики відзначають, що у чоловіків з віком передміхурова залоза нерідко починає зростати, чинячи тиск на уретру і перешкоджаючи повному випорожненню сечового міхура, – це сприяє частішим походам у туалет. Подібна зміна є цілком нормальною особливістю чоловічого старіння, але прискореним сечовипусканням може виявлятися і рак передміхурової залози.





lady.kyiv.ua

Останні новини:  8 рис, які представники сильної статі підсвідомо шукають в жінках