Приблизно через рік після дебюту в Сполучених Штатах новий Subaru Forester прибув до Європи. Позашляховик змінився всередині і зовні, але не настільки радикально, щоб відлякати постійних клієнтів. Крім того, японець залишається вірним своєму звичному всюдихідному підходу. Навіть там, де інші позашляховики мають труднощі.
Новий Subaru Forester має вийти на ринок Італії в листопаді 2024 року, а в Німеччині – 15 лютого 2025 року. Німецька редакція видання Motor1 провела короткий тест-драйв новинки й зробила перші висновки.
Екстер’єр
Нова версія не виглядає як попередній Forester, хоча пропорції та загальний стиль залишаються незмінними. З новим поколінням Subaru зробив значний стрибок вперед у плані стилю, який є набагато більш зрілим та характерним, ніж у версії, яка все ще пропонується в європейських салонах.
Передня частина виглядає масивнішою завдяки просторій решітці радіатора, в яку вбудовані нові фари. Стиль, який, чесно кажучи, нагадує деякі моделі Ford.
Кузов зберіг звичний, трохи кутастий вигляд, дорожній просвіт становить 22 сантиметри, тож про бездоріжжя можна не хвилюватися. Прямий дах і майже вертикальне заднє скло завершуються не менш новою задньою частиною з оновленими фарами, які більше не з’єднані класичною світловою смугою, а глянцевою чорною лінією.
Інтер’єр
Оновлення продовжується в салоні, особливо в панелі приладів, де з’являється 11,6-дюймовий монітор нової інформаційно-розважальної системи – у вертикальному положенні. Сумісність з Android Auto та Apple CarPlay навіть у бездротовому режимі. Графіка проста, з великими барвистими значками та загальною організацією, яка підтримує навігацію по меню без будь-яких спеціальних вау-ефектів.
На відміну від майже всіх нових моделей на ринку, прилади залишаються аналоговими, з маленьким TFT-екраном для бортового комп’ютера посередині, який відображає різну інформацію.
Ця старовинна філософія також стосується центрального тунелю, де домінує великий важіль коробки передач (класичний CVT), який настільки громіздкий, що не дозволяє розмістити практичні відділення для речей. Не те, щоб його бракувало, але в епоху, коли селектори передач стають все меншими і меншими, це здається явно старомодним. Але це саме те, що цінують клієнти Subaru.
Загальна якість залишається хорошою, без надмірностей, але з достатньою кількістю змісту. Це також стосується простору спереду та ззаду. Обсяг багажника коливається від мінімальних 508 до максимальних 1700 літрів.
Враження від водіння
Під час тестового водіння нового Subaru Forester вдалось подолати декілька кілометрів на приватному полігоні, тобто в бруді, піску та багнюці. Проте навіть ці кілька кілометрів дають непохитну впевненість, що Forester — це класичний позашляховик.
Серед моделей, здатних рухатися за межею асфальту, Subaru знову розташовується окремо. Між поворотами, нерівностями, спусками та підйомами Forester ніколи не показував жодних ознак недоліків під час короткого тест-драйву.
На асфальтових дорогах підвищена жорсткість на кручення (завдяки вдосконаленням шасі) стає помітною у вигляді стійкості та комфорту водіння. Цьому також допомагає двигун, який витримує це завдання. Під капотом звичайний 2,0-літровий опозитний двигун у бензиновій версії потужністю 136 к.с. Є також класична трансмісія CVT.
Результат: Forester їде плавно, але не потрібно вимагати від нього особливого імпульсу. Позашляховик їде впевнено, але без особливої жвавості.
Все це супроводжується гуркотом трансмісії CVT, яка добре поєднується з повним приводом. Хоча Forester з іншою силовою установкою міг би мати більше позитивних відгуків на ринку.
Системи допомоги водієві 2-го рівня знаходяться на рівні з конкурентами, і все координує система EyeSight останнього покоління.
Ціни
Ціни на Subaru Forester 2025 модельного року поки невідомі, але вони повинні починатися приблизно з 42 000 євро. В Україні поки продається попереднє покоління за ціною 1 359 100 грн (приблизно 31 230 євро).