Чому настій кропиви – “найкраще добриво для саду та городу”

Сьогодні,   10:21    220

 

Кропива – це не лише бур’ян, а й цінне та безкоштовне добриво для саду та городу, яке можна легко приготувати самостійно. У складі цього зеленого добрива практично вся таблиця Менделєєва, і підживлення буде однаково добре і при поганому зростанні рослин, і при різних хворобах рослини.

Підходить це добриво майже для будь-якої культури, крім бобових, цибулі та часнику, які кропива пригнічує. Використовують кропиву у вигляді настою, який для посилення ефекту додають різні інгредієнти. Рецептів такого настою багато, ми наведемо один, найпростіший і випробуваний:

Останні новини:  Квітникарі розповіли про особливості розмноження орхідеї в домашніх умовах

Пагони кропиви висипають у відро так, щоб ємність заповнити більш ніж наполовину. Важливо – на пагонах не повинно бути насіння. Залізні ємності не підходять, тому що настій вступає з ним у реакцію, і багато корисностей буде зруйновано.

Після цього контейнер заповнюють теплою водою так, щоб покрити листову масу, але не до верху ємності, і накривши кришкою, залишають настоятися близько 14 днів. Розчин щоденно помішують. Настій готовий, коли перестає пінитися і потемніє. Таке добриво використовують, розводячи 1:10 чистою водою. Для позакореневих підживлень розбавляють сильніше – 1:20.

Останні новини:  Не всі знають коли поливати кімнатні рослини – вранці чи ввечері

Досвідчені садівники помітили, що помідори від внесення настою кропиви можуть жирувати, йдучи в бадилля. Щоб цього не відбувалося, треба рослини ще й підгодувати суперфосфатом. Також на відро розчину можна додати склянку золи.

У огірків від настою кропиви з’являється багато зав’язі і швидше дозріває врожай. Тому після підживлення врожай треба збирати щодня. Інші овочі теж благотворно реагують на таке підживлення і дають багатий урожай.

Останні новини:  Виростила аж 5 фіалок з 1 листка: техніка укорінення від бабусі-садівниці

Треба лише враховувати, що зелені добрива найкраще застосовувати під час бурхливого зростання. А ось коли починається плодоношення, краще від таких підживлень утриматися, щоб рослини не йшли в бадилля.


uapress.kyiv.ua