Заправка для борщу – це просто порятунок, дуже економить час, за цим рецептом борщ виходить неймовірний, швидко і без оцту. Потрібно тільки зварити бульйон з картоплею та в кінці варіння додати заправку. Таку заправку для борщу роблю щороку, можна їсти як салат та гарнір.
Інгредієнти:
Виходить 8 банок по 500 мл
- Буряк 1 кг
- Помідори 1 кг
- Цибуля 1 кг
- Морква 1 кг
- Перець болгарський 4 шт
- Перець гострий 1 шт
- Часник 1 головка
- Олія 250 мл
- Цукор 50 гр, (2 ст. ложки)
- Сіль 50 г, (2 ст. ложки)
- Томатна паста 5 ст. ложок
- Лимонна кислота 1 ч. ложка
Приготування:
Овочі натираємо на тертці. Я скористаюся насадкою – шатківницею для м’ясорубки ось з таким ріжучим барабаном, виходить як на тертці. Першими шаткую болгарський перець 4 штуки і кілограм помідор. Відразу відправляємо у каструлю на плиту.
Натираємо моркву 1 кг, далі йде буряк таку ж кількість.
Подрібнюємо 1 велику голівку часнику. Гострий червоний перець беремо за бажанням. Щоб зменшити гостроту, насіння можна видалити.
Шинкуємо цибулю, її додаватимемо за пів години до закінчення тушкування заправки.
У каструлю на плиту відправляємо моркву, буряки.
До майбутньої заправки додаємо сіль 50 г, це 2 столові ложки. І така сама кількість цукру. Цукор потрібен для посилення смаку, не турбуйтесь борщ солодким не буде. Повірте, а краще перевірте, а борщ від цього тільки виграє. Кладемо томатну пасту 5 столових ложок, олію 250 мл і чайну ложку лимонної кислоти.
З лимонною кислотою буряк не змінить колір і заготівля добре зберігатиметься – все перемішаємо.
Тушимо овочі на середній потужності поки пустять сік. Накриваємо кришкою, періодично перемішаємо, щоб овочі не підгоріли.
Потім потужність додаємо, даємо закипіти і тушимо 30 хвилин після закипання.
Далі додаємо часник і цибулю і тушимо ще 30 хвилин.
Пройшла загалом 1 година, розкладаємо універсальну заправку по стерилізованих банках максимально повно, з плити каструлю не знімаємо, залишаємо на невеликій потужності кипіти.
Таку борщову заправку роблю щороку по 30 банок. Потрібно тільки зварити бульйон з капустою та картоплею та в кінці варіння додати заправку.
Накриваємо банки стерильними кришками та закручуємо.
Перевертаємо банки на кришки, накриваємо теплим пледом і залишаємо до охолодження.
Зберігатися така заправка за кімнатної температури.
Хочу дати Вам лайфхак! Якщо ви відкриваєте банку з будь-якою консервацією і відразу не використовували весь вміст банки, намажте кришку, якою закриваєте банку звичайною гірчицею. Така банка в холодильнику простоїть місяць і не забродить, не покриється пліснявою.