Вчені з Університету Західної Вірджинії досліджують сліди потужних сонячних штормів, що відомі як «події Міяке». Про це пише SciTechDaily.
Події Міяке — це явища, під час яких значно зростає рівень радіовуглецю в атмосфері. Їхні сліди вперше були знайдені в кільцях дерев, датованих 774 і 993 роками нашої ери, що свідчить про потужні геомагнітні шторми в ті часи. Дослідження показують, що подібні події можуть викликати руйнівні збої в сучасних супутникових і телекомунікаційних системах, а відновлення їх після катастрофічного сонячного шторму може тривати до 15 років.
Керівниця дослідження, професорка географії Емі Гессл, працює над розумінням того, як такі події впливають на атмосферу Землі та як це може допомогти підготуватися до майбутніх космічних катастроф. Її команда вивчає дерева, які утворюють кільця, накопичуючи радіовуглець, і можуть зберігати дані про минулі сонячні суперподії.
Команда Гессл також аналізує кільця різних дерев, зокрема хвойної сосни з Юти, болотного кипариса з Північної Кароліни та дубів із річища річки Міссурі, щоб порівняти різні методи накопичення радіовуглецю. Це допоможе оцінити, наскільки надійно дерева фіксують події та наскільки точно вони можуть служити показником сонячної активності. Гессл підкреслює, що ці дослідження можуть підготувати суспільство до потенційних катастрофічних подій і надати важливу інформацію для захисту технологічної інфраструктури.