Дослідники з Університету Бінгемтона створили інноваційний паперовий пристрій, здатний перетворювати вологу з повітря на електроенергію. Нова технологія може стати ефективним джерелом живлення для низькопотужних портативних електронних пристроїв, інформує Interesting Engineering.
Пристрій використовує бактеріальні спори для розкладання водяної пари на іони — це створює електричний заряд завдяки різниці іонних концентрацій. Спеціальний шар «Янус-паперу» допомагає утримувати вологу всередині для подальшої обробки.
За словами професора Сокхуна Чоя, така «паперотронна» технологія є екологічно чистою, оскільки пристрій можна легко утилізувати. Дослідники планують зменшити розмір пристрою до масштабу мікроелектромеханічних систем (MEMS), що підвищить його енергетичну щільність та розширить сфери застосування.
Наступними кроками будуть збільшення потужності пристрою, розробка методів зберігання енергії та інтеграція з іншими технологіями збору енергії. Новітня єозробка є частиною загального напрямку створення гнучких, легких та екологічно дружніх паперових електронних пристроїв.