Астрономи вирішили загадку походження загадкових магнетарів

13.11.2024   05:30    352

Астрофізики припускають нерівномірний розподіл магнетарів у Всесвіті. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Астрономи з Каліфорнійського технологічного інституту виявили додаткові підказки, які допомагають розгадати таємницю формування магнетарів. Ці сильно намагнічені нейтронні зірки, як вважають вчені, утворюються в результаті злиття двох масивних зірок з високим вмістом металів.

Висновок ґрунтується на передбачуваному зв’язку магнетарів і швидких радіоспалахів: вважається, що надзвичайно потужні радіочастотні імпульси викликані обертанням магнетарів. Ключовим доказом цього зв’язку стало нещодавнє спостереження потужного радіосплеску, викликаного магнетаром у нашій Галактиці.

Останні новини:  Учені розкрили таємницю гігантських чорних дір раннього Всесвіту

У новій роботі астрофізики проаналізували дані огляду Deep Synoptic Array-110 і виявили, що більшість локалізованих радіоспалахів відбувається в масивних галактиках з активним зореутворенням. Це суперечить існуючим припущенням, що сплески рівномірно розподілені по різних типах галактик.

Концентрація радіосплесків переважно в масивних, багатих на метали галактиках припускає, що магнетари, які, ймовірно, є їхніми джерелами, також частіше виникають у подібних умовах.

Останні новини:  В кухлі Стародавнього Єгипту знайшли психоделічне зілля віком 2000 років

Дослідники вважають, що масивні зірки в подвійних системах з високим вмістом металів схильні до злиття, утворюючи ще більш масивні зірки з потужними магнітними полями – прабатьки магнетарів. Таким чином, результати вказують на те, що магнетари по всьому Всесвіту походять із залишків злиттів зірок.