Археологи виявили у похованні тольтеків несподівані артефакти

12.11.2024   08:30    948

Під час розкопок на території тольтекського поселення Тула в Мексиці вчені натрапили на морських зірок. Воно було засноване у 400 році до н.е. Після занепаду Теотіуакана тольтеки зробили Тулу столицею своєї імперії. Поселення процвітало до XII століття, пише Heritage Daily.

Виявлене археологами у Паласіо Кемадо підношення було зроблено в 950-1000 роках н. е. Воно складалося з дзеркала з бірюзи та піриту, перламутрових плит на півдні, намистин із черепашок на півночі, вапняних відкладень на заході та фрагмента коралу на сході.

Останні новини:  Монети-привиди Японії: археологи знайшли артефакти часів Другої світової війни

Крім цього, вчені знайшли три «шоколадні зірки» (Nidorellia armata) та дві «зірки-подушки» (Pentaceraster cumingi). Ці зірки походять із Тихого океану. Їх можна зустріти від Галапагоських островів та Перу до Каліфорнійської затоки. Зірки доводять, що цивілізація тольтеків та громади тихоокеанського узбережжя взаємодіяли між собою. Вони підтримували тісні культурні та торговельні зв’язки.

Знахідки вказують на те, що тольтеки надавали морським зіркам символічного значення. Вони використовували їх у своїх ритуалах. Таким чином, у духовному житті та світогляді тольтеків зірки відігравали важливу роль.

Останні новини:  Чи ховають страуси голову в пісок: науковці розвінчують популярний міф