Не повторюйте моїх помилок: не саджайте помідори на тому ж місці вдруге

Сьогодні,   15:31    123
Чому помідори з кожним роком родять все гірше? Вся причина у неправильній сівозміні Дізнайтеся, як відновити ґрунт після томатів та отримувати щедрі врожаї щороку.

Як правильно відновити ґрунт після томатів — корисна порада для дачників

Кожен досвідчений городник підтвердить — томати активно висмоктують із землі всі соки. Якщо садити їх на тому самому місці наступного року, то можна залишитися майже без врожаю. Чому? Все просто: помідорам треба багато поживних речовин для нормального росту.

Часто буває так: доглядаєш за помідорами як слід, а вони чомусь ростуть все гірше й гірше. Тут справа не в погоді чи насінні. Просто томати дуже потребують калію та фосфору. Але за сезон вони практично повністю забирають їх з землі, через що наступного року про добрий врожай можна забути. До того ж у ґрунті після помідорів можуть залишатися шкідливі бактерії, які потім атакують нові рослини.

Останні новини:  Обрізку винограду проводжу лише за цим календарем
Як правильно відновити ґрунт після томатів — корисна порада для дачників

Щоб відновити землю, треба правильного чергувати на ній культури. Найкраще після томатів садити щось із бобових: горох або квасолю. Вони не лише не виснажують ґрунт, а збагачують його азотом. А ще коріння бобових чудово розпушує землю. Можна також посадити різну зелень, як петрушка, кріп чи салат.

На зиму обов’язково удобріть землю. Найкраще підійде перегній або компост. Таке добриво повертає ґрунту силу та робить його пухкішим. Багато городників сіють восени сидерати. Для цього чудово підійде гірчиця або жито. Навесні ці рослини заорюють у землю, і вони стають чудовим добривом.

Останні новини:  Експерти пояснили, чому завезений ґрунт небезпечний для городу
Як правильно відновити ґрунт після томатів — корисна порада для дачниківЯк правильно відновити ґрунт після томатів — корисна порада для дачників

Обов’язково приберіть з грядки все томатне бадилля, особливо якщо помітили на ньому якісь плями чи інші ознаки хвороб. Найкраще перекопати ділянку та залишити її відкритою до весни, щоб морози самостійно “прибрали” усяку заразу в землі. А помідори на цю грядку можна повернути десь через 3-4 роки. За цей час земля відпочине, набереться сил, і тоді вже можна буде знову розраховувати на щедрий врожай соковитих томатів.





noviydoctor.com

Останні новини:  Як зберегти саджанці троянд до самої весни