У Південній Америці знайшли гігантського пуголовка Юрського періоду

07.11.2024   07:30    29

Аргентинські палеонтологи з Університету Маймоніда в Буенос-Айресі виявили найстарішого викопного пуголовка, пише Успіх in UA.

Відкриття зробили під час пошуків скам’янілостей динозаврів у формації Ла-Матильда на території Патагонії.

За словами вчених, вони випадково натрапили на прекрасно збережений екземпляр личинки жаби виду Notobatrachus degiustoi, який містить відбитки м’яких тканин, зокрема й очні яблука, зябра та нерви, повідомляє sat.net.

Останні новини:  Золотистий ретривер отримала офіційну посаду в університеті

Зразок датується 161 млн років тому в середині юрського періоду. Попередній найстаріший пуголовок відносився до раннього крейдяного періоду 145-100 млн років тому.

Палеонтологи також оцінили розмір істоти, що сягав 16 сантиметрів. Голова личинки жаби була порівнянна з м’ячем для гри в бейсбол.

За винятком розміру, тіло пуголовка N. degiustoi дуже нагадувало тіло сучасних родичів. Відбитки на зябрах вказують на те, що пуголовок, ймовірно, навіть харчувався схожим чином, всмоктуючи планктон, водорості та іншу органічну масу навколо себе.

З огляду на те, що ці складні системи вже розвинулися у пуголовків 161 млн років тому, пуголовки, ймовірно, існують так само довго, як і дорослі жаби, припустили дослідники.

Останні новини:  Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників