Дуже часто, попри старання, орхідеї все одно можуть виглядати пригніченими. Редакція сайту Добрі новини підготувала три помилки, які підкрадаються непомітно, наче таємні вороги краси, та підривають здоров’я вашої улюбленої рослини.
Багато хто вважає, що якщо орхідеї ростуть у тропіках, то і в квартирі вони потребують постійної вологи. Але замість поливу “на повну”, краще подумати про наслідування їх природного середовища: орхідеї люблять короткі, рідкісні “дощі”, а не постійний струмок. При зайвій воді їхні корені не можуть дихати, починають гнити, а листя блідне і жовтіє. Достатньо поливати орхідею раз на тиждень, поміщаючи горщик у воду на 15–20 хвилин. Вологу ж у повітрі можна створити за допомогою обприскування – і листя буде свіжим, і квітка збережеться здоровою.
Ці квіти не люблять прямого сонця, проте без світла зовсім їхнє життя тьмяніє. Часто поміщені в затемнені кути, орхідеї тягнуться до світла, марніють і не цвітуть. Ідеальне місце для цієї квітки – підвіконня на східному чи західному боці, де вона зможе насолоджуватися м’яким ранковим або вечірнім сонцем. Пам’ятайте, що орхідея любить світло, якого потребує не менше ніж 10 годин на день, а в зимовий період може знадобитися навіть додаткове підсвічування.
Земля для звичайних кімнатних рослин для орхідей не підходить: їхні корені потребують постійного повітрообміну, тому найкраще для них підходить легкий, пухкий субстрат з кори, кокосового волокна, моху. Коли корені обмежені в доступі повітря, вони слабшають, і орхідея поступово втрачає сили. Тому важливо не економити на спеціальному субстраті, який створює оптимальні умови для коренів.