Науковцям вдалося розгадати найстарішу карту світу, створену близько 3 тисяч років тому на кам’яній табличці. Дослідники припускають, що серед зображень на цій табличці може бути навіть вказівка на місцезнаходження Ноєвого ковчега.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Daily Mail.
Вавилонський артефакт під назвою Imago Mundi, що має вигляд кругової діаграми з клинописними символами, використовувався вавилонянами для опису створення світу. Британський музей, де зберігається табличка, провів її детальний аналіз і розшифрував частину тексту. Виявлено розповідь, що нагадує біблійну історію про Ноя і ковчег.
На зворотному боці таблички науковці знайшли «ключ», який веде до загадкового об’єкта. Текст описує шлях до «парсикту», що, як відомо з інших вавилонських табличок, позначає судно, яке врятувало життя під час потопу. Маршрут вказує на місцевість Урарту, яка, як вважається, відповідає біблійному Арарату.
Друзі, терміново потрібно зібрати на DJI Mavic 3 для 154 ОМБр. Хто скільки може, окупанти самі себе не знищать. Долучитися до збору можна тут.
Imago Mundi є давньою картою світу, яка відображає Месопотамію в центрі, оточену «гіркою річкою» – символом краю відомого світу. Вважається, що по периметру колись було вісім трикутників, які могли позначати гори, згадані на табличці.
На думку дослідників, якщо мандрівник піде цим шляхом, він дійде до великого судна на вершині гори. Це може бути ковчег, створений відповідно до вавилонської версії легенди, в якій бог Еа послав потоп, щоб знищити людство, за винятком Утнапіштіма з родиною, які врятувалися на ковчезі з тваринами.
Вавилонська історія потопу, відома з табличок, що датуються трьома тисячами років тому, має чимало спільного з біблійною. В останній ковчег Ноя після 150 днів плавання зупинився на горах Арарату. Дослідники вважають, що форми та розміри описаного ковчега вказують саме на це місце.
Попри розповсюдженість цих легенд, багато істориків та археологів схильні вважати, що історія про ковчег має символічний зміст і не є буквальною історичною подією.