Фото: Getty Images
Дональд Трамп
В Європі є сумніви щодо ставлення Трампа до України. Він заявляв, що хоче допомогти українцям «бо йому шкода цих людей».
В Європі очікують перегляду трансатлантичних відносин незалежно від результату виборів президента США. Але головні побоювання пов’язані з потенційним поверненням до Білого дому Дональда Трампа. Про це повідомило видання The Washington Post напередодні, 2 листопада, з посиланням на 15 політиків, дипломатів та експертів з п’яти європейських країн.
За словами співрозмовників видання, «точиться дискусія щодо дій, що захищають від Трампа», зокрема від можливих торгових воєн та змін у сфері безпеки. Один із заходів зводиться до спроб європейських політиків швидше затвердити постачання подальшої військової допомоги Києву.
Разом з тим, Європа нині може бути гірше підготовлена до повернення Трампа, ніж була під час його першого президентського терміну. Президент Франції Емманюель Макрон політично ослаблений, втративши більшість у парламенті, канцлер ФРН Олаф Шольц занурений у коаліційні суперечки та протистоїть посиленню вкрай правих, а рейтинги прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера досягли рекордного низького рівня після 3,5 місяців при владі.
«Що станеться, якщо на другий термін буде обрано президента, який оголошує НАТО тим, хто віджив своє і не бажає більше виконувати зобов’язання в галузі безпеки?» — цитують у матеріалі лідера німецької консервативної опозиції Фрідріха Мерца. За його словами, у цьому випадку європейці виявляться «наодинці з собою».
В Європі також є сумніви щодо ставлення Трампа до України. Він заявляв, що хоче допомогти українцям «бо йому шкода цих людей». Однак він також звинувачував президента України Володимира Зеленського на початку війни та відмовлявся говорити про підтримку перемоги Києва.