Кума дивується, як у мене все росте: проливаю землю восени особливим розчином

03.11.2024   13:21    13
У цій статті ми розглянемо, як доглядати за ґрунтом восени після збирання врожаю, якщо овочі, що росли на ньому, зазнавали хвороб або залишилися здоровими.

Городники розповіли, чим підживити землю восени

Коли влітку температура значно підвищується, багато культур можуть страждати від хвороб. Наприклад, огірки нерідко уражаються пероноспорозом, а томати та перець — фітофторозом, через що часто доводиться завершувати їх вирощування раніше, адже боротися з такими захворюваннями виявляється складно.

Останні новини:  Чому не треба зрізати лілії після завершення цвітіння

У випадку, якщо рослини на ділянці зазнали подібних захворювань, важливо восени очистити ґрунт від грибкових спор та інших збудників, незалежно від того, чи це відкритий ґрунт, чи теплиця.

Навіть якщо рослини не хворіли, рекомендується застосувати профілактичні засоби, такі як комплекс БТУ, препарат “Оздоровець ґрунту” або “Фітоспорин”. Препарати розводяться згідно з інструкцією, і отриманим розчином слід ретельно пролити землю.

Останні новини:  Як підготувати квітник до зими

Найкращого результату можна досягти, обробивши ґрунт двічі або тричі. Це можна робити і по сидератах. Окрім “Фітоспорину”, також рекомендується використовувати засоби “Триходермін”, “Трихоміцин”, “Фітохелп” або “Мікохелп”.

Городники розповіли, чим підживити землю восени

Якщо ж хвороби значно послабили ґрунт, варто один раз застосувати “Фітолавін”. У випадках, коли врожай повністю знищено грибковими захворюваннями, підійдуть “Максим” або “Фундазол”. Ці препарати доволі сильні й використовуються лише у крайніх випадках.




Щоб забезпечити ґрунт фосфорно-калійними добривами і одночасно провести профілактику ґрунтових шкідників, корисним буде настій із деревної золи. Для цього у відрі води розводять дві склянки золи, ретельно розмішують і поливають цим розчином попередньо зволожену землю. Після проведених заходів ґрунт буде готовий до зимівлі та майбутнього сезону плодоношення.

Останні новини:  Деревна зола як добриво: про користь та шкоду


noviydoctor.com