Найпоширеніші бобові, які найчастіше можна зустріти на кухні, – це горох, квасоля, соя, нут, сочевиця та боби. Як відомо, вони містять близько 20-25 % білка. Бобові, безперечно, не тільки поживний, а й смачний продукт. Однак процес їх приготування досить затяжний. Зрозуміло, якщо не знати невеликих хитрощів.
Подробиці
Перед варінням будь-який вид бобових (крім лущеного гороху та сочевиці) потрібно замочити у воді. Щоб вони набули смаку і запаху горіхів, їх варто опустити в холодну, практично крижану кип’ячену воду. Більше того, ця дія призведе до того, що бобові зваряться у кілька разів швидше.
Але коли ви вже поставили бобові на плиту, під час варіння додавати в каструльку холодну воду не можна – це призведе до того, що вони будуть гірше розварюватися. Та й смак погіршиться. Так як сіль збільшує час варіння, солити бобові слід у самому кінці.
Якщо ви варите стручки квасолі, їх зелений колір легко зберегти, заливши їх окропом. Каструлю, в якій варяться стручки, потрібно обов’язково закривати кришкою.
Зробити гарнір із відвареної квасолі ще смачнішим допоможе наступний спосіб: після того як вода закипить, її необхідно злити і знову залити холодною водою з додаванням трьох столових ложок олії.