Вченим вдалося розшифрувати найдавнішу карту світу з Вавилону

31.10.2024   21:30    17

У 1882 році Британський музей придбав глиняну табличку з написами, знайдену в Сіппарі. Це місто знаходиться на території сучасного Ірану. Написи на табличці написані аккадською мовою. Довгий час вони залишалися для вчених загадкою, однак їм вдалося їх розшифрувати, пише Arkeonews.

Розшифрування написів дозволило вченим зрозуміти, як жителі Вавилону розуміли світ. Вони вважали, що його центром є Месопотамія. На карті вона оточена подвійним кільцем під назвою «чорна річка». Воно позначає межі відомого давнім вавилонянам світу. За допомогою кіл і прямокутників на карті відзначені визначні пам’ятки та міста, у тому числі річка Ефрат та Вавилон.

Останні новини:  Науковці створили “плащ-невидимку” для захисту від акул

За словами доктора Ірвінга Фінкеля, на карті зображено весь відомий у той час світ. У написах аккадскою мовою описується процес створення світу. У них згадуються біблійна історія про всесвітній потоп. За версією вавилонян ковчег був побудований людиною з ім’ям Утнапіштим за велінням божества, що перегукується з біблійною історією про ковчег Ноя.

Табличка доводить, що жителі стародавнього Вавилону вірили в божество на ім’я Мардук та міфічних істот на кшталт лівоголового птаха Анзу та людини-скорпіона.

Останні новини:  Вчені здійснили сенсаційне відкриття нового типу напівпровідників