При хронічному захворюванні нирок (ХХН) відбувається пошкодження органу, що веде до збільшення рідини та токсинів у крові – як наслідок, підвищується тиск та зростають ризики інших проблем.
Хронічне захворювання нирок ХХН належить до недуг-«тихих вбивць». Часто симптоми патології не підвищуються до того часу, поки вона стане дуже запущеної. Нирки відповідають за підтримку здорового балансу води, солей та мінералів у крові, а також за фільтрацію відходів та шкідливих токсинів. Якщо вони не працюють належним чином, відходи, зайва рідина та токсини виводяться з тіла гірше, що збільшує ризик підвищення артеріального тиску, а також захворювань серця та кровоносних судин, кісток, травної системи, анемії та ушкоджень нервів – про це розповіла лікар-дієтолог Гейл Торрес.
Експерт зауважила, що люди, у яких уражаються нирки, часто не почуваються хворими, тому важливо регулярно перевіряти стан парного органу в рамках профілактичних оглядів.
У свою чергу, значний вплив на стан нирок має повсякденний раціон харчування. Говорячи про те, як слід харчуватися для захисту від виникнення хронічного захворювання нирок, доктор Торрес уточнила: важливо дотримуватися раціону з низьким вмістом солі та натрію, з акцентом на необроблені фрукти, овочі, цільнозернові продукти, бобові, горіхи, насіння, ненасичені та мононенасичені , молочні продукти з низьким вмістом жиру та цукру, нежирне м’ясо та рибу з високим вмістом омега-3 жирних кислот.
«Завдяки харчуванню з упором на необроблені цілісні рослинні продукти та низьким вмістом продуктів тваринного походження виробляється менше кислоти, що може забезпечити більш здорове середовище для нирок, особливо у тих, хто схильний до ниркових каменів та подагри, двом факторам ризику ХХН», – сказала Торрес. .