Під час розкопок кургану на північному сході Китаю археологи виявили артефакт у вигляді нефритового дракона віком 5000 років.
Об’єкт має розміри приблизно 15 сантиметрів у довжину, 10 сантиметрів в ширину та 2,5 сантиметра у товщину, що робить його найбільшим нефритовим драконом, коли-небудь виявленим у культурі Хуншань.
Ділянка розкопок розташована в місті Чифенг у Внутрішній Монголії, автономному регіоні Китаю. Вік кургану, який включає круглу гробницю, розташовану на північ від квадратного вівтаря, становить від 5000 до 5100 років.
Він був побудований культурою Хуншань, великою неолітичною групою, відомою своїми вишуканими різьбленими предметами, яка процвітала в регіоні. Експерти вважають, що хуншаньські майстри виготовили одні з найдавніших відомих артефактів з нефриту в історії.
У квітні дослідники почали чотиримісячні розкопки на місці. З того часу вони знайшли людські останки, ями з вогнищами, асортимент кераміки та понад 100 предметів з нефриту. Вчених особливо заінтригував нефритовий дракон, який, за їхніми словами, заслуговує на увагу своїми розмірами.
Вчені зазначають, що подібні артефакти були знайдені в інших гробницях культури Хуншань. Більше того, історики не можуть точно сказати, що вони були створені так, щоб нагадувати драконів. Дослідники не знають, що ці артефакти означали в період неоліту, тому називати їх «драконами» анахронічно.
При цьому такі об’єкти проливають нове світло на історію неолітичних груп у регіоні. Директор Інституту культурних реліквій і археології Внутрішньої Монголії Сунь Цзіньсон зазначає:
Це найбільший кам’яний могильник пізньої культури Хуншань з коли-небудь знайдених у Внутрішній Монголії. Різноманітність виявлених нефритових артефактів заповнює важливі прогалини в нашому розумінні використання нефриту цією стародавньою цивілізацією.