Індія – другий за обсягом постачальник заборонених технологій для РФ, - Bloomberg

17.10.2024   09:33    20

Індія – другий за обсягом постачальник заборонених технологій для РФ, - Bloomberg

Індія стала другим за величиною постачальником критичних підсанкційних технологій у Росію, таких як мікрочіпи, мікросхеми і верстати.

Про це йдеться в заяв і американських і європейських чиновників,  інформує UAINFO.org з посиланням на Bloomberg.

Так, індійський експорт мікрочіпів, мікросхем і верстатів перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні, що приблизно вдвічі більше, ніж у попередні місяці цього року, і зріс до 95 мільйонів доларів у липні. За цим показником Індію випереджає тільки Китай.

Останні новини:  У запущених по Україні ракетах КНДР виявили деталі зі США та Європи

«За словами чиновників, згідно з останніми даними, майже п’ята частина секретних технологій, що надходять у російський військово-промисловий комплекс, потрапляє туди через Індію», — пише видання.

Як зазначає Bloomberg, експорт більшості товарів подвійного призначення безпосередньо в Росію заборонений, тому вона змушена купувати їх у третіх країнах — іноді у дочірніх компаній західних фірм або мереж посередників.

При цьому в міру того, як західні союзники намагаються обмежити деякі з цих маршрутів — через Туреччину і ОАЕ — з’являються нові центри. До них, за словами обізнаних джерел, належать Індія, Малайзія і Таїланд. За словами чиновників, ключовим фактором цього зсуву є величезний запас рупій, накопичений Росією від продажу нафти.

Останні новини:  Після виборів у США статки Маска зросли до майже $350 млрд

Таке посилення співпраці з Росією зробило Індію останніми місяцями об’єктом уваги санкційних агентств Європейського союзу і США. Так, у липні заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо написав листа високопоставленим чиновникам Конфедерації індійської промисловості, в якому попередив про санкційні ризики для індійських компаній та банків, що ведуть бізнес із російським ВПК.

Останні новини:  Боррель зробив нову заяву про ордер МКС на арешт Нетаньягу


uainfo.org