Важко знайти садівників, яким би не подобались груші. Їхні плоди соковиті та смачні, а також корисні – красиво звисають з гілок плодових дерев. Єдиний їхній мінус полягає в тому, що груші доволі довго не починають плодоносити після посадки.
Втім, навіть цей недолік не перекриває всіх переваг груші. Обираючи сорт дерева, експерти радять відштовхуватись від кліматичних умов того регіону, в якому ви проживаєте. Перед посадкою потрібно підрахувати, скільки теплих і холодних місяців у вашій області.
Морозостійкі сорти груші
Хорошим морозостійким сортом груші є Лада. Таке дерево є раннім і самоплідним. Якщо поряд із Ладою ростуть інші сорти, то її врожайність буде підвищуватись у рази. Груша дає врожай влітку, а головна його перевага – вона невибаглива та не вимагає особливої уваги до себе. Плоди виростають дуже солодкими та м’якими, вони буквально тануть в роті. Дерево здатне вижити в умовах дуже суворої зими – коли температура падає до позначок нижче 30 градусів морозу.
Чижовська – ще один популярний і вдалий сорт груші для дачі. Він чудово росте в різних кліматичних умовах, здатен витримувати температуру до -20 градусів. Крім того, тривалість життя такого дерева складає не менш як 80 років. Плодоносити воно починає на 4-й рік після посадки. Плоди дуже смачні та великі, їх можна їсти свіжими та використовувати у заготівлях.
Сорт Анжеліс було виведено селекціонерами у Франції ще 1976 року. Протягом довгих років дерево не отримало негативних відгуків. Сорт найчастіше вирощують в Європі, але останнім часом груша дісталась і до України. Садівники не шкодують про вибір на користь Анжеліс – плоди ніжні та дуже солодкі.