Які садові квіти варто занести до будинку на зиму
Досвідчені агрономи вказують, що ряд багаторічників не пристосований до суворих морозів. Однак якщо перенести їх на зиму в будинок, вони не лише доповнять колекцію ваших кімнатних рослин, але й чудово збережуться для нового сезону вирощування в саду. Отже, добре переносять зимівлю в домашніх умовах наступні садові квіти:
- петунія;
- калібрахоа;
- пеларгонія;
- бальзамін;
- бегонія;
- колеус;
- тунбергія.
Зимівля ампельних квітів
Ампельні садові квіти, які ростуть у горщиках, заносять до будинку до настання мінусових температур на вулиці. Експерти вказують, що найкраще такі рослини почуваються у прохолодних приміщеннях з температурою +5…+10°С. Також важливо забезпечити їм гарне освітлення під час зимівлі. Полив скорочують, але важливо стежити, щоб ґрунт не пересихав.
Пересадка садових квітів із ґрунту перед занесенням до будинку
Якщо рослину перед зимівлею в будинку потрібно забрати з ґрунту, при викопуванні бажано зберегти коріння максимально, пересадивши квітку разом із грудкою землі в горщик. Пересадка – це завжди стрес для квітів. Щоб зменшити його наслідки, експерти радять провести обприскування стимулятором росту, наприклад, “Цирконом” або “Епіном-Екстра”. Бажано на момент укорінення на новому місці поставити горщики в теплицю чи парник, де повітря вологе.
Також при пересадці садових рослин на зимівлю проводиться вкорочування пагонів. Зокрема, їх потрібно прибрати на 1/3 об’єму та провести санітарну обрізку: вирізати старі, поламані та хворі пагони.
Обробка від шкідників
Агрономи попереджають, що разом із садовими рослинами до будинку можна принести і їхніх шкідників. Тому важливо провести дво-триразову обробку відповідними препаратами з інтервалом у п’ять-сім днів. Експерти зазначають, що, наприклад, для боротьби з попелицею та павутинним кліщем підійде “Фітоверм”. Проти білокрилки будуть ефективними такі препарати, як “Актара” або “Конфідор”.
Що слід врахувати при перенесенні садових квітів до будинку на зимівлю
Фахівці радять не лякатися, якщо листя квітів після перенесення пожовкне. Це реакція рослини на стрес від різких змін умов освітленості та вологості.
Пеларгонії важливо забезпечити хороше освітлення та помірний полив без пересушування та переливу. Агрономи звертають увагу, що надлишковий полив під час зимівлі в будинку може занапастити рослину. При температурі близько +5…+12°С її орієнтовно поливають раз на тиждень або навіть рідше. Також пеларгонії зазвичай потрібне додаткове освітлення.
Бальзаміни, колеуси, бегонії вічноквітучі можна не забирати додому, а взяти з них живці.