Не викидайте картопляні очистки і цибулеве лушпиння: ці харчові відходи стануть “сипучим золотом” для грядки

05.10.2024   14:10    7
Ви знаєте, наскільки важливо підгодовувати рослини. Добрива – це, звичайно, добре, але у вас на столі є чимало харчових продуктів, відходи з яких діють не гірше, а іноді й краще за готові добрива.

Городники розповіли, як із харчових відходів зробити добриво для грядки

Розповідаємо, як із таких звичайних кухонних відходів, як картопляні очистки і цибулеве лушпиння, зробити ефективне добриво для рослин.

Картопляні очистки

Найпростіше розкидати шкірку картоплі по ділянці та потім перекопати землю, це можна робити і навесні, і восени. А якщо ви приїжджаєте на дачу тільки у вихідні, очищення можна заморожувати або сушити.

В очищеннях міститься крохмаль, глюкоза, вітамін С, органічні кислоти, жири та мінеральні солі. У міру розкладання продукту, у ґрунт потрапляють корисні речовини, і це позитивно впливає на ріст та розвиток рослин.

Останні новини:  Для чого на дачі всюди сіяти петрушку, що від цього буде

На картопляні очищення добре реагують ягідні чагарники, тому що люблять крохмаль та глюкозу. Ягоди смородини, малини та ожини будуть більшими і соковитішими, якщо закопати очистки під кущі в період дозрівання плодів на глибину 20 см.

Добрива з відходів від картоплі добре підійдуть для підживлення коренеплодів: редьки, редиски та інших схожих рослин. Можна також підсипати їх у лунки при посадці гарбуза, кабачків, огірків та баштанних культур. Це надовго забезпечить рослини запасом поживних елементів.

Останні новини:  Всього лише 1 хитрість допоможе вам збільшити врожай полуниці
Ми звикли їх відправляти до смітника, а дарма – копійчане добриво для грядки із харчових відходів

Відвар з картопляного очищення також допомагає нарощувати зелену масу, якщо застосовувати його при поливі рослин.




Як заготовити? У якості відвару можна використовувати воду після варіння картоплі в мундирі, якщо ви не додавали сіль і спеції. У класичному рецепті потрібно варити картопляні очистки 20-25 хвилин після закипання. Краще робити це з відчиненими вікнами, щоб запах не затримувався у квартирі.

Цибулеве лушпиння

Настій з лушпиння цибулі здатний прискорити і поліпшити ріст будь-якої рослини. Їй зрадіють абсолютно будь-які культури, тому що вона має не тільки поживні властивості, але й знезаражувальні.

Останні новини:  Дід 40 років працював у саду і показав, як НЕ треба доглядати за яблунями

Як заготовити? Приготувати підживлення самостійно дуже просто. Лушпиння заливають окропом і настоюють кілька годин. Багато дачників використовують настій лушпиння цибулі як тільки починають помічати пожовкле листя на рослинах.

Шкірку можна просто закладати в ґрунт або використовувати для обприскування. Щоб приготувати захисний засіб від шкідників, 4 склянки лушпиння цибулі залийте 2 літрами гарячої води. Настоюйте 2 доби та процідіть, а потім розведіть водою у пропорції 1:2 та обробіть рослини.


noviydoctor.com