Науковці з’ясували, що насправді рятує Велику Китайську стіну від руйнування

Сьогодні,   08:30    1800

Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, показує, що біокірки, мабуть, захищали частини Великої Китайської стіни від вітру, дощу та інших руйнівних впливів, пише Успіх in UA.

Відновлення цих тонких «живих» шарів за допомогою сучасних технологій допоможе вберегти архітектурну пам’ятку від подальшої руйнації.

Багато з найбільш відомих і відвідуваних ділянок Великої стіни побудовані з каменю або цегли, але інші ділянки були побудовані з ущільненого робітниками ґрунту. Згодом цей матеріал може зруйнуватися під впливом дощу, вітру чи коливань температури, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Археологи знайшли кам'яну голову давньоримського періоду на розкопках в Англії

Але цей ущільнений грунт, як і навколишні природні грунти, може стати домом для біокірок. Це тонкі сухі шари ґрунту, укріплені спільнотою не судинних рослин, мікробів та лишайників. Вони бувають різних форм: від тонких мереж бактерій товщиною всього кілька міліметрів до більш щільних шарів моху і лишайника висотою до декількох сантиметрів.

Вивчаючи зразки Великої Китайської стіни, дослідники знайшли на поверхні такі біокірки. Структури, що складаються в основному з моху або фотосинтезуючих ціанобактерій, покривали понад дві третини стіни. Порівняно з голими секціями утрамбована земля, вкрита біокіркою, була менш пористою і мала більш високу міцність на зсув та стиск, повідомляє команда.

Останні новини:  Науковці встановили причину появи хоботів у слонів

Дослідники припускають, що ці властивості, а також інші особливості біокірок захищають Велику стіну від деградації декількома способами, у тому числі завдяки зменшення вітрової ерозії, запобігання просочуванню води та солі та підвищення загальної стійкості утрамбованої землі. Вчені вважають, що штучна культивація біокірок допоможе зберегти стіни, що руйнуються і найменш захищені ділянки.

Останні новини:  Три інноваційні способи, як технології допомагають у боротьбі зі зміною клімату