Знайшли 4000-літній артефакт: археологи розповіли про розкопки в турецькому кургані Тавшанлі

21.08.2024   00:30    24

Учені розкопали стародавню печатку, віком 4 000 років у Західній Анатолії. Цей артефакт є важливим свідченням торгових зв’язків, які існували тисячі років тому.

У кургані Тавшанлі в турецькій провінції Кютаг’я археологи виявили стародавню печатку віком 4000 років. Це місце отримало назву «Серце Кютаг’я» через форму кургану, виявленого за допомогою аерофотознімків, пише Arkeonews.

 

Еркан Фідан, археолог з Університету Біледжик ім. Шейха Едебалі, який очолює дослідження, визначив курган Тавшанлі як найдавніше відоме поселення в регіоні. Він припускає, що воно могло бути регіональною столицею під час бронзового віку. Докази, виявлені на місці, вказують на важливу подію приблизно в 1700 році до нашої ери, коли все поселення було знищено пожежею, ймовірно, в результаті великомасштабної атаки.

Останні новини:  Винороб виявив у погребі кістки гігантів часів Льодовикового періоду

археологи, археологія, розкопки, печатка, Туреччина, фаянс, курган, знахідка, артефакт, дослідження, поселення, Тавшанлі, бронзовий вік, торгівля, колонія, Анатолія Fullscreen

Цьогорічні розкопки призвели до кількох важливих відкриттів, одним із яких є керамічна печатка з фаянсу, віком близько 4000 років. У контексті другого тисячоліття до н. е. фаянс це матеріал, створений шляхом глазурування консолідованого кварцового ядра.




У міру переходу Анатолії від ранньої бронзової доби до періоду ассирійських торговельних колоній у першій половині другого тисячоліття до нашої ери торгівля на великі відстані стала більш поширеною. Знайдений артефакт є свідченням торгових взаємовідносин, які розвивалися впродовж зазначеного періоду.

Останні новини:  Над одним з льодовиків Антарктиди зафіксували дим

Учені вже знаходили схожі печатки у великих торгових центрах, таких як Кюльтепе у Центральній Анатолії, а виявлення печатки в Західній Анатолії в цей ранній розкриває участь регіону в розгалужених торгових мережах між сходом і заходом. Це відкриття свідчить про роль Тавшанлі не лише як поселення, але і як важливого центру торгівлі та культурного обміну.

Останні новини:  Африка повільно розпадається на два окремих континенти