Дослідники з Університету Осаки досягли значного прогресу в технології отримання так званої «блакитної енергії». За словами науковців, це може стати стійкою альтернативою викопним паливам, інформує SciTechDaily.
Японські вчені розробили спосіб контролювати рух іонів через нанопористу мембрану, застосовуючи напругу до гейт-електрода, що суттєво підвищує ефективність і масштабованість цієї технології.
Дослідники пояснили: блакитна енергія генерується шляхом руху іонів у соляному розчині з областей високої концентрації в області низької концентрації. Використовуючи нанопористі мембрани, вчені змогли керувати потоком іонів і підвищити щільність потужності до 15 Вт/м².
У дослідженні, опублікованому в журналі ACS Nano, йдеться про те, що застосування різних напруг дозволяє досягти повної селективності для позитивно заряджених іонів, що призвело до шестикратного збільшення ефективності осмотичної енергії. Вчені сподіваються, що в майбутньому нанопористі осмотичні генератори стануть важливим джерелом стійкої енергії.