У Туреччині знайшли рідкісну статуетку жінки віком 8 тисяч років

18.08.2024   10:30    61

На одному з найвидатніших і найдавніших місць неоліту, знайдених на території сучасної Туреччини, виявили ще одну цікаву знахідку, пише Успіх in UA.

Так, в Улучак Хоюк (курган Улучак) було знайдено 8000-річну глиняну статуетку жінки.

Її описують як «дуже рідкісний предмет». Можливо ця статуетка була частиною обрядів достатку та родючості, повідомляє arkeonews.net.

Професор д-р Озлем Чевік, викладач кафедри протоісторії та близькосхідної археології факультету літератури Тракійського університету, сказав:

«Найважливішим елементом, який відрізняє цю фігуру від інших, є те, що вирізьблено її рот. Тому що у фігур зазвичай є лише очі і носи. Однак на цій статуетці ми бачимо, що рот вказано у вигляді отвору. Отвір зроблено і на шиї, щоб “це могло бути “виокремити” прикрасу».

Розкопки, які проводяться за підтримки Міністерства культури та туризму, столичного муніципалітету, муніципалітету Кемалпаша, тривають з 2009 року під керівництвом викладача кафедри літератури, протоісторії та археології Близького Сходу Тракійського університету, професора д-ра Озлема Чевіка.

Останні новини:  Електрика зі сміття: вчені придумали новий спосіб генерації енергії
У Туреччині знайшли рідкісну статуетку жінки віком 8 тисяч років

Стверджуючи, що курган Улучак є одним із перших сільських поселень Ізміра, професор д-р Озлем Чевік сказав:




«Улучак є одним із найдавніших сільських поселень фермерів у Західній Анатолії. Для нас дуже важливо зрозуміти процес неолітизації. Перше поселення в кургані має вік 8850 років. Протягом 1150 років неолітичне поселення пережило 45 п’ять поколінь. На городищі тривають цьогорічні розкопки. Однією з найважливіших знахідок на сьогодні є жіноча фігура. Як правило, ми знаходимо частини фігур, такі як руки, ноги та голови в Улучак. Ця статуетка, яку ми востаннє знайшли цього року, була шостою фігурою, знайденою в цілому».

Професор д-р Чевік підкреслив, що можна припустити, що зображена жіноча фігурка займає привілейоване становище в громаді, і сказав:

«Вона може представляти людину, яка живе тут і розповідає історії в громаді. Виготовляється з глини. Має розмір 8-10 сантиметрів. Може поміститися в одну руку. Ми знаходимо їх закопаними в хатах, біля печей, у ямах під порогами дверей, або пов’язаними з точильними каменями, або пов’язаними з кременями в посудині. Вони можуть бути ритуальними предметами, які використовуються для виконання наміру, дії чи прохання».

Курган Улучак, розташований в районі Улучак округу Кемалпаша на 15 км дороги Борнова-Анкара, був місцем розташування одного з найдавніших поселень Західної Анатолії, і він висвітлює культурну історію як своєю архітектурною структурою, так і своїми знахідками. У 1995 році розпочато розкопки, виявлено три культурні шари. Це пізній римський період у верхній частині; шари доби ранньої бронзи під ранньовізантійськими поселеннями та поселення пізнього неоліту на дні.

Останні новини:  Вчені знайшли скам’янілість жахливого птаха, який жив 12 млн років тому