Тому варто дослухатися до свого організму (але без фанатизму) – різкі зміни в організмі можуть говорити про наявність проблем. Так ви матимете більше шансів помітити проблему вчасно.Зміни грудей

Попри те, що потрібно регулярно обстежувати груди, більшість жінок й так добре знають, як вони виглядають. Навіть, якщо вони не проводять регулярне самообстеження, їм відомо, що потрібно стежити за утворенням так званих шишок. Втім це не єдиний симптом, який може вказувати на рак, є ще й такі зміни грудей:

  • почервоніння і потовщення шкіри на грудях;
  • висип, який не проходить протягом декількох тижнів.
Это интересно:  Названі дуже корисні продукти для жінок

Також важливий зовнішній вигляд соска – якщо щось змінилось, або є виділення (при цьому ви не годуєте грудьми) – це погані сигнали.

Нерегулярні менструації

Будь-які зміни у менструальному циклі можуть бути не лише ознакою раку, а й інших проблем. Крім того, кровотечі між менструаціями також можуть бути «дзвіночком» до онкології.

Варто знати, що у кожної жінки є своя норма. Зауважуйте речі, які незвичні саме для вас.

Незрозумілі зміни у вазі

Якщо ви раптово значно схуднули, наприклад на 5 кілограмів за місяць, а нічого для цього не зробили – не поспішайте радіти. Безпричинна втрата ваги – дуже поширена ознака раку. Різкий набір маси теж може свідчити про рак яєчників.

Але не панікуйте, це все може бути симптомом і інших захворюваннь, наприклад, надактивністю щитоподібної залози. У будь-якому разі, очікуйте результатів від лікаря.

Это интересно:  Медики розповіли, як на здоров'я рук впливає робота за комп'ютером

Дискомфорт у животі

Багато жінок настільки звикають до цього стану, що стикаючись зі здуттям живота щодня, просто ігнорують його і спокійно живуть далі. Однак це може бути одним із симптомів раку яєчника.

Якщо це одноразове явище – не переймайтесь, але коли відчуваєте здуття живота майже кожен день і триває це більше декількох тижнів, – слід проконсультуватися з лікарем.

Зміни шкіри

Будь-які зміни в родимці, веснянках або поява нових родимок можуть бути ознакою раку шкіри. Регулярне самообстеження і повідомлення про зміни до свого дерматолога може привести до раннього виявлення хвороби і врятувати ваше життя.

Нічне потовиділення

Часто жінки пов’язують це з симптомами менопаузи або перименопаузи, але піт, що виникає в основному в нічний час, може бути пов’язаний з різними злоякісними новоутвореннями.

Є багато різних причин нічного потовиділення. Щоб знайти тригер, лікар повинен отримати докладну історію хвороби і призначити аналізи, щоб з’ясувати точну причину.

healthy.24tv.ua