6 простих способів знизити запалення в організмі - Новости Ю

6 простих способів знизити запалення в організмі

27.10.2021   21:20    1176

Хронічне запалення виникає, коли імунна система знаходиться в стані постійної атаки. В цьому випадку починають пошкоджуватися клітини і тканини і з часом може виникнути безліч проблем зі здоров’ям, включаючи ожиріння, діабет, рак, хвороби серця і депресію


Дієтологи назвали кілька простих методів, які допоможуть впоратися з проблемою.


Виключити продукти з високим ступенем переробки

Такі продукти містять багато натрію, консервантів і інших добавок, які негативно позначаються на здоров’ї, розповіла лікар-дієтолог Рейчел Дикман. Вона порадила виключити з раціону бекон, хот-доги, ковбаси і м’ясні делікатеси. Всі вони підвищують ризик розвитку раку товстої кишки і вважаються ВООЗ канцерогеном 1-ї групи, пояснила Дикман. «Крім того, обмежте кількість штучних підсолоджувачів, включаючи аспартам, сахарин і сукралозу, які пов’язані із запаленням і розвитком діабету і ожиріння», — додала лікар.

Більше лосося

Жирна риба, така як лосось, багата омега-3 кислотами і добре відома своєю здатністю зменшувати запалення, розповіла дієтолог Аріка Хошайт з Paloma Health. «Високий вміст протизапальних ПНЖК (поліненасичених жирних кислот) в рибі дозволяє підтримувати здоров’я, знижуючи в тому числі ризик серцевих захворювань і хвороб кишечника», — пояснила вона.

Ягоди

Ожина, малина та інші ягоди багаті протизапальними сполуками — антоціанами, — які добре відомі своєю здатністю боротися з хворобами, зазначила Хошайт.

Виключити алкоголь

Надмірне вживання алкоголю може посилити запалення. Дослідження, опубліковане в журналі Alcohol and Alcoholism, показало, що чим більше спиртних напоїв випиває людина, тим вищий у неї рівень С-реактивного білка.»Люди, які надмірно вживають алкоголь, можуть зіткнутися з синдромом дірявого кишечника, при якому бактеріальні токсини потрапляють з товстої кишки в кровотік і викликають велике запалення», — говорить шведський дієтолог Марі Сальбувік.

Рослинні продукти

Крім того, в раціон також слід включити квасолю, боби, овочі, фрукти, цільні злаки, горіхи і насіння. Ці продукти багаті клітковиною і антиоксидантами, які є ключовими компонентами протизапальної дієти, розповіла Дикман. «Клітковина сприяє стабілізації рівня цукру в крові, знижує рівень холестерину, покращує мікробіом кишечника, оптимізує травлення, допомагає виводити токсини і підтримувати здорову вагу. Антиоксиданти захищають від запальних вільних радикалів», — додала вона.

20-хвилинна прогулянка

«Регулярна фізична активність допомагає зменшити вісцеральний жир в організмі, який також провокує запалення», — додала Дикман. Крім цього, фізичні вправи збільшують вироблення певних протизапальних білків в організмі і допомагають клітинам переробляти цукор. А дослідження, опубліковане в журналі Brain, Behavior, and Immunity, показало, що лише 20 хвилин помірногофізичного навантаження в день достатньо, щоб придушити маркери запалення.
Adblock
detector