5 домашніх справ, які допомагають знизити ризик Альцгеймера - Новости Ю

5 домашніх справ, які допомагають знизити ризик Альцгеймера

30.09.2021   06:00    685

Поєднання старіючого населення і відсутності методів лікування, що зупиняють хворобу, стимулювало пошук превентивних заходів. На сьогоднішній день спосіб життя визнаний найбільш змінним фактором ризику цього захворювання, і нове дослідження вказує на те, що певні домашні справи можуть допомогти знизити ризик.


Нове дослідження показало, що навіть звичайні, скромні завдання, такі як садівництво, приготування їжі та миття посуду, можуть знизити ризик хвороби Альцгеймера, якщо вони виконуються досить часто.


У дослідженні, опублікованому в журналі Neurology, взяли участь 716 чоловіків і жінок, які не страждають деменцією, у віці від 70 до 80 років.

У порівнянні з найбільш активними людьми, у людей з найнижчим рівнем загальної фізичної активності ризик розвитку хвороби Альцгеймера був більш ніж в два рази вище. Підвищена фізична активність також була пов’язана з більш повільними темпами пов’язаної зі старінням пам’яті і зниження когнітивних функцій.

«Це говорить про те, що люди у віці 80 років, які не можуть займатися формальними фізичними вправами, як і раніше, отримують користь, вести більш активний спосіб життя», – сказав провідний автор доктор Арон С. Бухман, доцент неврологічних наук в Медичному центрі Університету Раш.

Він додав:

“Вам не потрібно отримувати абонемент до місцевого спортзалу. Якщо ви просто підніметеся ще на кілька сходинок, встанете і почнете мити посуд, ви виграєте, тому що це буде поступово і накопичується протягом усього дня”.

Інше канадське дослідження показало, що літні люди, які приділяють більше часу домашнім справам, мають більший розмір мозку, що є надійним показником когнітивного здоров’я.

Підкреслення переваг домашніх справ може мотивувати людей похилого віку бути більш активними “забезпечуючи більш реалістичну форму фізичної активності з низьким рівнем ризику”, відзначили дослідники.

ukrhealth
Adblock
detector