Вчені розповіли, чому люди з віком більше мерзнуть

02.06.2026   17:07    1606


Люди з віком починають більше мерзнути, і вчені розповіли, чому це відбувається. За їх словами, це залежить як від природних змін організму, так і через різні захворювання.

Найбільш поширеною причиною даного явища, вважає доктор Шарон А. Брангман з Університету штату Нью-Йорк, є втрата судинами колишньої еластичності. Через це порушується кровообіг. Ще одним негативним фактором є підвищений рівень холестерину, який зменшує кровотік. Уповільнення метаболічних реакцій у зв’язку з віком також негативно впливають на температурний баланс тіла. У старості у людей зменшується підшкірний запас жиру і це, крім іншого, впливає на збереження організмом тепла.

Останні новини:  7 проблем зі здоров’ям, в яких винен стрес

Фахівці зазначають, якщо людина почала різко відчувати холод, ставши чутливим до зниження температури, це може свідчити про наявність захворювання. Найчастіше дана проблема викликана розвитком гіпертонії і діабету. Крім того, до подібного ефекту можуть привести деякі ліки, наприклад, бета-блокатори.


dailynews.kyiv.ua