У Женеві напередодні саміту G7 сталися сутички з поліцією

Вчора,   23:15    153


У Женеві напередодні саміту G7 сталися сутички з поліцією

Тисячі демонстрантів зібралися у швейцарській Женеві, щоб висловити невдоволення самітом «Групи семи», який відкриється завтра в сусідній Франції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

Зазначається, що екологи й феміністки приєдналися до груп «ворогів імперіалізму», захисників незалежних медіа, прихильників прав палестинців та інших протестувальників у парку на березі озера в Женеві для спільної ходи. Повз них проплив човен із написом на вітрилі «No G7».

Останні новини:  У ЗМІ оприлюднено нібито остаточні умови щодо мирної угоди Ірану зі США

Серед натовпу була група молодиків у чорних худі та масках. На акції також можна було побачити плакати «Антисемітизм — ніколи; антисіонізм — завжди».

Поліція застосувала сльозогінний газ у відповідь на атаки демонстрантів.

Подекуди на маршруті ходи були знесені дерев’яні огорожі, та розбиті вікна будинків. За словами речника поліції Женеви Александра Брайє, ближче до кінця дня після низки інцидентів протестувальникам наказали розійтися. Він уточнив, що в акції взяли участь близько 20 тис. людей.

Напередодні у Франції  та Швейцарії розгорнули тисячі поліцейських задля безпеки під час триденного саміту, який розпочнеться в понеділок у курортному місті Евіан-ле-Бен у Франції. Лише сім з 35 автомобільних прикордонних переходів між двома країнами залишаться відкритими.

Останні новини:  Зеленський: Попереду саміти G7, ЄС і НАТО, і дуже важливо, щоб ці переговори завершилися конкретними рішеннями

Влада перекрила автошляхи, заборонила несанкціоновані зібрання та пообіцяла фінансову підтримку підприємствам, які можуть постраждати від заворушень. Десятки підприємств та закладів торгівлі закрили свої вітрини дерев’яними панелями, побоюючись збитків – як це вже було під час аналогічного саміту в Евіані у 2003 році.

У ході саміту, 16 червня, Володимир Зеленський візьме участь в обговоренні ситуації в Україні.

Останні новини:  Багато хто вийшов з тіні Орбана у ставленні до розширення ЄС - Цахкна

Фото ілюстративне: Police Cantonale de Genève, Facebook


ukrinform.ua