Болгарія збирється ветувати антиросійські санкції ЄС

Сьогодні,   16:15    237

Болгарія збирється ветувати антиросійські санкції ЄС

Фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Болгарії Румен Радев

Прем’єр Радев зокрема вимагає викреслити зі списку російського патріарха Кирила та компанію Лукойл.

Прем’єр-міністр Болгарії Румен Радев заявив, що його країна збирається накласти вето на новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії, якщо він залишиться у нинішньому вигляді. Про це у четвер, 18 червня, повідомило агентство Reuters.

Так, Радев перед початком засідання Європейської ради у Брюсселі заявив, що Болгарія готова заблокувати ухвалення нового пакета санкцій ЄС проти РФ через ризики для власної економіки та незгоду з окремими положеннями обмежень.

Останні новини:  Трамп заперечив повідомлення про обіцянку США виплатити Ірану $300 мільярдів

Зокрема, йдеться про російську нафтову компанію, яка керує єдиним нафтопереробним заводом Болгарії у Бургасі та залишається одним із найбільших продавців моторного палива в країні.

«Існує значний ризик для роботи Лукойлу. Ми хочемо, щоб його виключили зі списку», – заявив прем’єр-міністр журналістам, коментуючи новий пакет санкцій.

Радев також звернув увагу на можливі проблеми із постачанням запасних частин для Софійського метрополітену та добрив, які можуть виникнути через нові обмеження.

Останні новини:  Рютте: Скорочення США в НАТО набувають чинності негайно

«Усі ці питання мають бути вирішені в межах органів ЄС, які ухвалюють рішення. Яким чином ці санкції досі зупинили війну? І яким чином вони взагалі допомогли миру?», – зазначив він.

Окремо глава болгарського уряду висловив незгоду із санкціями проти високопосадовців Російської православної церкви, зокрема патріарха Кирила.

«Ця війна вже вийшла за межі окопів; вона виходить за межі економіки та енергетики, ми бачимо її вплив на культуру та спорт, і тепер їй залишається лише поглинути також релігію», – заявив болгарський прем’єр.

Останні новини:  В ЄС збільшать термін санкцій проти РФ - журналіст

Водночас Радев наголосив, що позиція Софії щодо санкцій не означає зміну ставлення до України. За його словами, Болгарія не має наміру блокувати спільні рішення ЄС щодо підтримки Києва.


korrespondent.net