Євросоюз на рік продовжив санкції за спроби дестабілізації Молдови

23.04.2026   19:15    364


Євросоюз на рік продовжив санкції за спроби дестабілізації Молдови

Рада Європейського Союзу продовжила на рік санкції проти осіб та організацій, «відповідальних за дії, спрямовані на дестабілізацію, підрив чи загрозу суверенітету та незалежності Молдови».

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Ради.

«Сьогодні Рада ЄС вирішила продовжити санкції проти осіб, відповідальних за дії, спрямовані на дестабілізацію, підрив або загрозу суверенітету та незалежності Республіки Молдова, до 29 квітня 2027 року. Обмежувальні заходи ЄС наразі застосовуються до 23 осіб та 5 організацій», — йдеться у заяві.

Останні новини:  На Філіппінах обвалилася будівля, 21 людина зникла безвісти

Зазначається, що у списку санкцій ЄС перебувають проросійський олігарх-утікач Ілан Шор, який проводив з’їзд своєї політсили у Москві, колишній лідер молдовської Демократичної партії олігарх-утікач Володимир Плахотнюк, башкан Гагаузії проросійська політикиня Євгенія Гуцул тощо.

Усім, хто потрапив під санкції, заборонено в’їзд до Євросоюзу, а їхні активи у країнах ЄС залишаються замороженими.

Останні новини:  Погіршення китайської економічної динаміки може коштувати світу нових торгових воєн - розвідка

Наголошується, що вперше санкції Рада ЄС запровадила у квітні 2023 року після запиту Молдови. Механізм дозволяє запроваджувати обмеження проти тих, хто підриває суверенітет, демократію та безпеку країни.

«З початку війни Росії проти України спроби дестабілізації Молдови посилилися. Це пряма загроза стабільності та безпеці зовнішніх кордонів ЄС», — підкреслюється у заяві.

Останні новини:  У Пакистані автомобіль із вибухівкою врізався у пасажирський поїзд: щонайменше 24 загиблих

Фото з сайту euneighbourseast.eu


ukrinform.ua