ЄС має посилити тиск на енергосектор Росії і не допустити її вигоди від війни в Ірані - Вадефуль

23.04.2026   13:15    357


ЄС має посилити тиск на енергосектор Росії і не допустити її вигоди від війни в Ірані - Вадефуль

Росія не повинна стати головним бенефіціаром ескалації на Близькому Сході та стрімкого зростання цін на енергоносії, тому необхідно посилювати тиск на РФ та її енергетичний сектор.

Про заявив журналістам міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль перед початком засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Останні новини:  Рубіо: США розглянуть «альтернативні варіанти» щодо Ірану у разі провалу дипломатії

«Загалом тиск на Росію має залишатися високим, особливо цілеспрямований тиск на російський енергетичний сектор. Ми маємо забезпечити, щоб Росія не стала головним бенефіціаром війни в Ірані. Над цим ми маємо працювати як Європейський Союз, а також як країни G7 з іншими партнерами у світі», — сказав він.

На цьому тлі глава німецького МЗС наголосив на важливості 20-го пакету санкцій ЄС проти Росії, «який має бути ухвалений якомога швидше».

Вадефуль також підкреслив, що Німеччина, як і інші держави Європейського Союзу, має нарощувати двосторонню підтримку України.

Останні новини:  Вірменія тепер має залізничне сполучення з ЄС через Туреччину та Грузію

«У рамках німецько-українських урядових консультацій Німеччина пообіцяла на найближчі роки кілька сотень зенітних керованих ракет до Patriot та Iris-T, а також подальшу підтримку дронами, включаючи спільне німецько-українське виробництво безпілотників», — зазначив він.

Фото: АА


ukrinform.ua